Build 14393.447 oraz Build 14965.1001 w wewnętrznych testach Microsoft

W ostatnim czasie Microsoft nieco zwolnił tempo jeżeli chodzi o częstotliwość udostępniania nowych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. W tym tygodniu powinny pojawić się przynajmniej dwie aktualizacje z czego jedna będzie dostępna w oficjalnym kręgu a druga w testowym. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie kompilacje Build 14393.447 z rozgałęzienia Redstone 1 (Anniversary Update) oraz Build 14965.1001 z rozgałęzienia Redstone 2 (Creators Update).

Redstone 1 (Anniversary Update)

Najnowsza oficjalna wersja systemu w tym rozgałęzieniu posiada numer Build 14393.321. Uczestnicy programu Windows Insider w wolnym kręgu oraz w kręgu Release Preview otrzymali nieco nowszą wersję oznaczoną numerem Build 14393.351. Microsoft od kilku dni testuje system w wersji Build 14393.447. Już jutro lub w środę zostanie udostępniona nowa aktualizacja w oficjalnym kręgu, która będzie również dostępna w wolnym kręgu (Slow Ring) oraz w kręgu Release Preview. Niestety nie wiadomo jaki dokładnie numer będzie posiadać kompilacja, która zostanie udostępniona, ale dużo ważniejsze jest to, jakie błędy zostaną wyeliminowane. Warto również przypomnieć, że w tym rozgałęzieniu nie pojawią się już żadne nowości a wyłącznie poprawki i udoskonalenia.

Redstone 2 (Creators Update)

W zeszłym tygodniu Microsoft udostępnił aktualizację w szybkim kręgu Windows Insider o numerze Build 14959. Szczegółowe informacje oraz listę zmian znajdziecie w tym artykule. Obecnie testowana jest kompilacja o numerze Build 14965.1001. Być może właśnie ta kompilacja zostanie udostępniona w tym tygodniu w szybkim kręgu aktualizacji. Uczestnicy testowego programu czekają z niecierpliwością na nowe funkcje oraz możliwości systemu. Wraz z poprzednią kompilacją wprowadzono nowy mechanizm aktualizacji Unified Update Platform oraz wprowadzono kilka usprawnień. Czego oczekujecie od nowych kompilacji w tym rozgałęzieniu?