Build 14393.294 oraz Build 14936 w wewnętrznych testach Microsoft

Microsoft zwolnił tempo udostępniania nowych kompilacji w programie Windows Insider. W zeszłym tygodniu nie została udostępniona aktualizacja w żadnym z testowych kręgów. Rozpoczął się jednak nowy tydzień a wraz z nim niecierpliwie oczekiwania na kolejne poprawki oraz nowości. Na stronie BuildFeed znajduje się zestawienie wszystkich aktualnych kompilacji systemu Windows 10 Mobile. Obecnie w wewnętrznych testach dostępne są kompilacje oznaczone numerami Build 14393.294 (Redstone 1) oraz Build 14936 (Redstone 2).

Redstone 1 (Anniversary Update, 1607)

Najnowsza dostrzeżona kompilacja z rozgałęzienia Redstone 1 posiada numer Build 14393.294. Jest to ogromny przeskok w numeracji w porównaniu do obecnie dostępnej wersji Build 14393.189. Miejmy nadzieję, że tak duży przeskok przyniesie za sobą równie duże poprawki i usprawnienia. Na nowości nie mamy co liczyć w tym rozgałęzieniu ponieważ są one zarezerwowane dla Redstone 2. Jeżeli posiadacie ustawiony krąg Slow Ring lub Release Preview to istnieje duża szansa, że w tym tygodniu otrzymacie opisywaną kompilację.

Redstone 2

W zeszłym tygodniu Dona Sarkar poinformowała, że nowa kompilacja z rozgałęzienia Redstone 2 zostanie udostępniona dopiero po usunięciu dwóch krytycznych błędów jakie zostały dostrzeżone w poprzedniej aktualizacji Build 14926. Jeżeli wewnętrzne testy nowych kompilacji zakończyły się pomyślnie to jeszcze w tym tygodniu otrzymamy nową aktualizację. Na tę chwilę Microsoft testuje kompilację o numerze Build 14936. Być może właśnie ta wersja trafi do szybkiego kręgu aktualizacji.

Czego oczekujecie od nowych aktualizacji systemu Windows 10 Mobile zarówno w rozgałęzieniu Redstone 1 jak i Redstone 2?