Build 15063.151 oraz Build 16173 w wewnętrznych testach Microsoft

W zeszłym tygodniu użytkownicy telefonów z systemem Windows 10 Mobile nie otrzymali aktualizacji systemu zarówno w oficjalnym kanale jak i w kręgach Windows Insider. W niedługim czasie zostanie udostępniona oficjalna aktualizacja Creators Update a uczestnicy niejawnego programu testów systemu Windows czekają z niecierpliwością na pierwszą kompilację z nowego rozgałęzienia o nazwie kodowej Redstone 3. Jak donosi portal BuildFeed Microsoft testuje obecnie wewnętrznie nowe kompilacje z rozgałęzienia Redstone 2 oraz Redstone 3.

Redstone 3

Microsoft w zeszłym tygodniu udostępnił pierwszą kompilację z rozgałęzienia Redstone 3 o numerze Build 16170 dla komputerów. Użytkownicy korzystający z mobilnego systemu Windows w dalszym ciągu mogą pobrać wyłącznie kompilację Build 15063.2 w wolnym oraz szybkim kręgu Windows Insider. Nie wiadomo kiedy Microsoft udostępni nowe rozgałęzienie dla telefonów, ale może to nastąpić jeszcze w tym tygodniu. W wewnętrznych testach pojawiła się nowa kompilacja Build 16173. Pierwsze aktualizacje Redstone 3 nie będą wprowadzać żadnych dużych nowości i będą poświęcone przede wszystkim pracom nad wspólnym jądrem systemu OneCore.

 

Redstone 2 (Creators Update)

Już wiemy, że kompilacja Build 15063 posiada status RTM. 25 kwietnia Microsoft rozpocznie proces udostępniania aktualizacji Creators Update dla wszystkich dopuszczonych do aktualizacji telefonów. Obecnie testerzy mogą wgrać system w wersji Build 15063.2, ale do premiery numerek po kropce z pewnością znacząco się zwiększy. Na tę chwilę aktualizacja Creators Update jest dostępna wyłącznie w wolnym oraz szybkim kręgu Windows Insider. Jeżeli chcecie wgrać aktualizację Creators Update już teraz to zapraszam do naszego poradnika. W niedługim czasie system w tej wersji trafi również do użytkowników z ustawionym kręgiem Release Preview podobnie jak w komputerowej wersji systemu. Microsoft przez cały czas pracuje nad usunięciem błędów, tak aby system był gotowy na oficjalną premierę. Obecnie w wewnętrznych testach znajduje się kompilacja o numerze Build 15063.151.

 

Redstone 1 (Anniversary Update)

Rozgałęzienie Redstone 1 czyli oficjalna wersja systemu Anniversary Update już wkrótce przejdzie do historii. Za dwa tygodnie zaktualizujemy nasze telefony do wersji Creators Update a tym samym przestaniemy otrzymywać nowsze wersje kompilacji z obecnego rozgałęzienia. Najnowsza wersja systemu w wewnętrznych testach nie zmieniła się od zeszłego tygodnia i w dalszym ciągu posiada numer Build 14393.970, ale prawdopodobnie nie zostanie udostępniona ponieważ w ramach kolejnej zbiorczej aktualizacji pojawi się system w wersji Creators Update.

 

Zestawienie najnowszych wersji systemu

Często w komentarzach pytacie jaka jest najnowsza wersja systemu w danym kręgu. Wszystkie informacje regularnie aktualizujemy w tym artykule. Poniżej wstawiam aktualne zestawienie wersji systemu Windows 10 Mobile we wszystkich kręgach aktualizacji.

 Krąg aktualizacjiKompilacja systemu
Szybkie aktualizacje (Fast Ring)
Windows Insider
Build 15063.2
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.03.29
Wolne aktualizacje (Slow Ring)
Windows Insider
Build 15063.2
Creators Update (Redstone 2)
Data aktualizacji: 2017.03.30
Release Preview
Windows Insider
Build 14393.953
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.03.14
Production Ring
Oficjalne aktualizacje
Build 14393.953
Anniversary Update (Redstone 1)
Data aktualizacji: 2017.03.14

Zestawienie wszystkich nowości i poprawek jakie zostały wprowadzone w rozgałęzieniu Redstone 2 (Creators Update) znajdziecie w tym artykule.