Która kompilacja Windows 10 Mobile jest lepsza: Build 10586.107 czy Build 14267?

W zeszły piątek Microsoft udostępnił do testów pierwszą kompilację systemu Windows 10 Mobile z rozgałęzienia Redstone 1 dla uczestników programu Windows Insider. Tym razem jednak dostęp do najnowszej kompilacji oznaczonej numerem Build 14267 otrzymali wyłącznie użytkownicy posiadający telefony z fabrycznie wgraną mobilną dziesiątką.

Tym razem użytkowników testujących najnowsza kompilację jest znacznie mniej. Wynika to z faktu, że kompilacja ta została udostępniona wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider w szybkim kręgu, którzy posiadają telefon Lumia 550 (Microsoft nie zaleca instalować tej kompilacji na tym telefonie), Lumia 650, Lumia 950 lub Lumia 950 XL. Na forum znajdziecie nieoficjalny sposób instalacji tej kompilacji na pozostałych telefonach ale wiąże się to ze zmianami w systemowym rejestrze.

Nowości, poprawki oraz błędy w najnowszej kompilacji 14267 omówiłem na poniższym filmie. Artykuł poświęcony tej kompilacji znajdziecie tutaj.

W niedługim czasie system Windows 10 Mobile w wersji Build 14267 powinien zostać udostępniony dla pozostałych telefonów biorących udział w programie Windows Insider. Pomóżmy podjąć decyzję odnośnie instalacji najnowszej kompilacji użytkownikom, którzy czekają aż zostanie udostępniona oficjalnie w programie Windows Insider, wybierając jedną z poniższych opcji.