• Gry
  • Komentarze: 47

Popularna gra Pokemon Go niestety nie dla posiadaczy telefonów Windows 10 Mobile

Pokemon Go to nowa gra stworzona przez Nintendo oraz Niantic Labs, która w ciągu kilku ostatnich dni zdominowała rynek gier mobilnych. Gra wywołuje wiele emocji i chyba sam producent nie spodziewał się aż tak ogromnego zainteresowania. Niestety gra została udostępniona wyłącznie dla systemów Android oraz iOS. Na tę chwilę nie wiadomo czy tytuł ten zobaczymy również na telefonach z systemem Windows.

Pokemon Go to nie jest typowa produkcja, w którą zagramy w zaciszu domowym. Gra wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość i żeby zagrać musimy odwiedzić mnóstwo lokalizacji poza naszym domem. Naszym głównym celem jest łapanie tytułowych pokemonów, tresowanie ich i wystawianie do walki z innymi przeciwnikami.

Gra wykorzystuje naszą lokalizację i na jej podstawie tworzy świat pokemonów, który będziemy przemierzać w celu złapania jak największej ilości stworków. Niestety gra nie jest dostępna dla systemów Windows 10 oraz Windows 10 Mobile. Producent gry nie potwierdził kiedy i czy w ogóle pokemony zadebiutują w Sklepie Windows.

Przyznam, że z ciekawości włączyłbym grę aby zobaczyć na czym polega jej fenomen. Niestety na tę chwilę mogę jedynie obejrzeć filmy przygotowane przez innych użytkowników. Jeżeli gra pojawi się na nasze telefony to z pewnością ją zainstaluję. Nie będę jednak tęsknił jeżeli tytuł ten nie pojawi się w Sklepie Windows.