Dlaczego mój telefon w dalszym ciągu nie otrzymał aktualizacji Windows 10 Mobile?

Od oficjalnej premiery aktualizacji Windows 10 Mobile, która miała miejsce 17 marca, minęło już ponad trzy miesiące. Niestety w dalszym ciągu spora część dopuszczonych do aktualizacji telefonów nie otrzymała najnowszej wersji systemu. Sprawdzanie dostępności aktualizacji w aplikacji Doradca uaktualnienia kończy się komunikatem o tym, że trwają prace z operatorem komórkowym oraz producentem telefonu i otrzymamy powiadomienie jak tylko aktualizacja będzie dostępna.

Doradca uaktualnienia

Jeżeli Twój telefon w dalszym ciągu nie otrzymał aktualizacji Windows 10 Mobile to pamiętaj, że to nie jest odosobniony przypadek. Przeglądając Internet codziennie trafiam na pytania użytkowników telefonów Windows Phone 8.1, którzy nie mogą zrozumieć dlaczego część użytkowników posiada najnowszy system a oni w dalszym ciągu czekają na aktualizację.

Niestety Microsoft nie wydał oficjalnego oświadczenia dotyczącego tak znacznego opóźnienia w udostępnianiu aktualizacji. Według mnie aktualizacja została wstrzymana i prawdopodobnie ruszy dopiero w momencie udostępnienia kolejnej dużej aktualizacji Anniversary Update, która powinna się rozpocząć pod koniec przyszłego miesiąca.

Jeżeli macie dość czekania i chcecie wgrać system Windows 10 Mobile już teraz to mam dla Was rozwiązanie, którym jest przystąpienie do programu Windows Insider. Jest to program dla osób, które chcą testować najnowsze kompilacje systemu ale ustawiając odpowiednią opcję możecie wgrać ostatnią, oficjalną wersję systemu Windows 10 Mobile. Zapraszam do naszego poradnika:

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat programu Windows Insider to zapraszam z kolei do poniższego artykułu:

Na koniec zapraszam również do naszego kompendium wiedzy dotyczącego systemu Windows 10 Mobile:

Jeżeli macie dodatkowe pytania lub wątpliwości to piszcie w komentarzach poniżej. Dajcie znać czy zaktualizowaliście Wasze telefony oficjalną drogą czy skorzystaliście z aplikacji Windows Insider.