Bluetooth o niskim zapotrzebowaniu na energię początkowo trafi do Lumii 520, 620, 625 i 720

Według aplikacji Nokia Care obsługę Bluetooth o niskim zapotrzebowaniu na energię (Bluetooth Low Energy) otrzymają w pierwszej kolejności telefony Nokia Lumia 520, 620, 625 oraz 720. W późniejszym terminie funkcja zostanie włączona dla pozostałych smartfonów Nokia Lumia z systemem Windows Phone 8.

Bluetooth Low Energy - Nokia Care

Funkcja Bluetooth LE umożliwia łączenie telefonu ze specjalnymi akcesoriami takimi jak pulsometry. Dzięki połączeniu Bluetooth LE bateria akcesorium wystarczy nawet na kilka miesięcy. Za pomocą aktualizacji oprogramowania telefonu Lumia Amber, wersja beta funkcji Bluetooth Low Energy (LE) zostanie włączona w telefonach Nokia Lumia 520, 620, 625 i 720.

Z powyższego opisu dowiadujemy się również, że funkcja Bluetooth LE powinna działać na wyżej wymienionych telefonach z oprogramowaniem Lumia Amber. Być może wystarczy poczekać na drobną aktualizację jednej z wbudowanych funkcji (jak np. info+dodatki). Według wcześniejszych informacji Bluetooth LE miało zostać wprowadzone dopiero w oprogramowaniu GDR3. Ponadto nigdzie nie ma potwierdzenia, że nowa funkcja nie zostanie włączona na pozostałych telefonach z rodziny Lumia. W późniejszym terminie funkcja ta zostanie włączona dla posiadaczy takich modeli jak Nokia Lumia 820, 920, 925 oraz 1020. Podejrzewam, że więcej informacji uzyskamy na zbliżającej się konferencji Nokia World.