Błędy systemu Windows 10 Mobile Build 10149 zauważone przez użytkowników

Od momentu udostępnienia systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10149 minęło już trochę czasu. Sporo osób zdecydowała się na instalację nowej kompilacji i używa jej do codziennych zadań. Microsoft udostępnił listę znanych błędów ale użytkownicy zauważyli znacznie więcej niedociągnięć. Postanowiłem zebrać najczęściej występujące błędy, z którymi borykacie się korzystając z wersji testowej systemu.


Sklep Windows Beta

W najnowszej kompilacji systemu Sklep otrzymał nową wersję i według zapewnień Microsoftu zostało poprawione pobieranie oraz aktualizowanie aplikacji. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się błędy. Do najczęstszych można zaliczyć brak możliwości zaktualizowania niektórych aplikacji takich jak np. info+dodatki, HERE Maps czy MixRadio. Przy próbie aktualizacji pojawia się błąd 0x80070003 lub 0x80073CF9.

Sklep Windows Beta błąd 0x80070003

Niestety na tę chwilę nie ma żadnego rozwiązania dla tego problemu. Microsoft przyznał, że zna problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Nie jest do końca pewne czy problem zostanie rozwiązany w nowej wersji Sklepu Windows Beta czy dopiero w kolejnej kompilacji systemu.

Ekran podglądu

Drugą funkcją systemu, która sprawia problemy jest ekran podglądu. Niektórzy z Was mają problemy z ustawieniem dodatkowych powiadomień w ustawieniach ekranu blokady co skutkuje tym, że powiadomienia te nie są widoczne również na ekranie podglądu. W momencie próby dodania nowego powiadomienia zostajemy wyrzuceni do ekranu głównego. Część osób również nie widzi w ogóle opcji ekran podglądu.

W tym wypadku również nie zostało podane rozwiązanie problemu. Przywracanie ustawień fabrycznych nie jest zalecane ponieważ po jego wykonaniu z ustawień telefonu może zniknąć opcja ekran podglądu.

Historia połączeń

Niektórzy z Was nie widzą również historii połączeń. Na szczęście dolegliwość tę można szybkość naprawić. Wystarczy odpiąć kafelek połączeń a następnie wyszukać go na liście aplikacji i ponownie przypiąć do ekranu startowego.

Ikony aplikacji na kafelkach ekranu startowego

Dopóki korzystacie z fabrycznej tapety z nurkiem ten błąd nie będzie Was dotyczył. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zmianę tapety to w trakcie przesuwania ekranu startowego możecie zauważyć, że niektóre z ikon aplikacji znikają na ułamek sekundy. Błąd ten nie jest uciążliwy ale dla osób, które zwracają uwagę na szczegóły może okazać się istotny.

Quiet Hours

Quiet Hours czyli spokojne godziny to funkcjonalność, która będzie dostępna w naszym regionie dopiero po udostępnieniu asystentki głosowej Cortana. Obecnie u wielu osób pojawia się w centrum akcji migający księżyc. Część z Was potwierdziła, że aby naprawić ten błąd wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

Ikona baterii

To może lekka przesada pisać w tym wypadku o błędzie ale sporo osób zwróciło uwagę na zbyt małą ikonę baterii. Teraz znacznie trudniej dostrzec poziom naładowania oraz informację o oszczędzaniu energii.

Znane błędy w systemie

Do powyższych błędów należy również dorzucić listę przygotowaną przez Microsoft.

Z pewnością w systemie znajduje się dużo więcej błędów i niedociągnięć, z którymi spotykacie się korzystając z systemu Windows 10 Mobile. Jeżeli napotkaliście jakiś problem to dajcie znać w komentarzu poniżej.

 • largi

  Na L625 Here Drive plus (z Tel pisze 🙂 tez się nie da uaktualnić, quiet hours po HR u mnie dalej migotała. Bateria fakt mogli by delikatnie ją zwiększyć. Co do historii połączeń nie sprawdzałem. W piątek przyjże się reszcie błędów w/w tutaj.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Co do Quiet Hours – w desktopowym Win10 również je dodali i działają one niezależnie od Cortany, zatem kto wie 😀

 • WITOLD

  Mnie przy wyszukiwaniu posiadanych już aplikacji po napisaniu pierwszej litery ucieka klawiatura po napisaniu kolejnych liter jest już ok

 • Się śpieszcie z aktualizacjami aplikacji bo w kolejnym buildzie nie będzie starego Sklepu 🙂

 • freeloader

  ja nie moge ustawić swojego dzwonka. nie działa aplikacja „stwórz dzwonek” a takrze aplikacje do pobierania dzwonów nie mogą żadnego zapisać

  • tylko przez skopiowanie do Ringtones da się póki co

  • WITOLD

   U mnie też nie zapisuje

 • WITOLD

  PONOĆ JEST JUŻ DOSTĘPNY NAJNOWSZY Windows 10 Insider Preview build 10158

 • Domin

  nie działają mi sms :/

 • Jimmy Quiet

  Proszę dodać do błędów:

  – nie dochodzą wiadomości SMS odpisywane z belki gdy ustawione jest oszczędzanie baterii,
  – wirtualny pasek nawigacji nie zawsze reaguje na ukrywanie,
  – wyszarzany kolor wirtualnego paska nie zawsze znika (pomaga ukrycie i odkrycie) by znów był w kolorze motywu,
  – błąd animacji przy ukrywaniu paska, widać przez chwilę kolor motywu,
  – straszne nagrzewanie się urządzeń, totalny drenaż baterii,

  • michalR

   – ja w ogole nie mam opcji odpisywania na smsy z belki, byla w poprzednim buildzie, teraz zniknela;
   – paska nawigacji nie da sie ukryc w L635, nie znalazlem opcji ktora by to umozliwiala
   – nagrzewania ani drenazu nie zauwazylem – tak bylo na poprzednim buildzie, na nowym jest juz tak jak powinno byc, przynajmniej na L635

   – kolega aktualizowal L520 i L535 – 520 chodzi ok, na 535 nie mozna wejsc do sklepu bo wywala do ekranu glownego albo resetuje telefon, nawet po zresetowaniu do ustawien fabrycznych.