Błędy systemu Windows 10 Mobile Build 10149 zauważone przez użytkowników

Od momentu udostępnienia systemu Windows 10 Mobile w wersji Build 10149 minęło już trochę czasu. Sporo osób zdecydowała się na instalację nowej kompilacji i używa jej do codziennych zadań. Microsoft udostępnił listę znanych błędów ale użytkownicy zauważyli znacznie więcej niedociągnięć. Postanowiłem zebrać najczęściej występujące błędy, z którymi borykacie się korzystając z wersji testowej systemu.


Sklep Windows Beta

W najnowszej kompilacji systemu Sklep otrzymał nową wersję i według zapewnień Microsoftu zostało poprawione pobieranie oraz aktualizowanie aplikacji. Niestety w dalszym ciągu zdarzają się błędy. Do najczęstszych można zaliczyć brak możliwości zaktualizowania niektórych aplikacji takich jak np. info+dodatki, HERE Maps czy MixRadio. Przy próbie aktualizacji pojawia się błąd 0x80070003 lub 0x80073CF9.

Sklep Windows Beta błąd 0x80070003

Niestety na tę chwilę nie ma żadnego rozwiązania dla tego problemu. Microsoft przyznał, że zna problem i pracuje nad jego rozwiązaniem. Nie jest do końca pewne czy problem zostanie rozwiązany w nowej wersji Sklepu Windows Beta czy dopiero w kolejnej kompilacji systemu.

Ekran podglądu

Drugą funkcją systemu, która sprawia problemy jest ekran podglądu. Niektórzy z Was mają problemy z ustawieniem dodatkowych powiadomień w ustawieniach ekranu blokady co skutkuje tym, że powiadomienia te nie są widoczne również na ekranie podglądu. W momencie próby dodania nowego powiadomienia zostajemy wyrzuceni do ekranu głównego. Część osób również nie widzi w ogóle opcji ekran podglądu.

W tym wypadku również nie zostało podane rozwiązanie problemu. Przywracanie ustawień fabrycznych nie jest zalecane ponieważ po jego wykonaniu z ustawień telefonu może zniknąć opcja ekran podglądu.

Historia połączeń

Niektórzy z Was nie widzą również historii połączeń. Na szczęście dolegliwość tę można szybkość naprawić. Wystarczy odpiąć kafelek połączeń a następnie wyszukać go na liście aplikacji i ponownie przypiąć do ekranu startowego.

Ikony aplikacji na kafelkach ekranu startowego

Dopóki korzystacie z fabrycznej tapety z nurkiem ten błąd nie będzie Was dotyczył. Jeżeli jednak zdecydujecie się na zmianę tapety to w trakcie przesuwania ekranu startowego możecie zauważyć, że niektóre z ikon aplikacji znikają na ułamek sekundy. Błąd ten nie jest uciążliwy ale dla osób, które zwracają uwagę na szczegóły może okazać się istotny.

Quiet Hours

Quiet Hours czyli spokojne godziny to funkcjonalność, która będzie dostępna w naszym regionie dopiero po udostępnieniu asystentki głosowej Cortana. Obecnie u wielu osób pojawia się w centrum akcji migający księżyc. Część z Was potwierdziła, że aby naprawić ten błąd wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne telefonu.

Ikona baterii

To może lekka przesada pisać w tym wypadku o błędzie ale sporo osób zwróciło uwagę na zbyt małą ikonę baterii. Teraz znacznie trudniej dostrzec poziom naładowania oraz informację o oszczędzaniu energii.

Znane błędy w systemie

Do powyższych błędów należy również dorzucić listę przygotowaną przez Microsoft.

Z pewnością w systemie znajduje się dużo więcej błędów i niedociągnięć, z którymi spotykacie się korzystając z systemu Windows 10 Mobile. Jeżeli napotkaliście jakiś problem to dajcie znać w komentarzu poniżej.