Błąd z wybudzaniem Lumii 925 i Lumii 1020 zostanie naprawiony

Microsoft oficjalnie przyznał, że w najnowszej wersji systemu Windows Phone 8.1 występuje błąd, który powoduje problemy z wybudzeniem telefonów Nokia Lumia 925 oraz Nokia Lumia 1020. Na szczęście błąd został zdiagnozowany i poprawka jest w drodze. Najprawdopodobniej błąd zostanie usunięty w kolejnej wersji oprogramowania.

Problemy z wybudzaniem Lumii 925 i Lumii 1020

Błąd dotyczy zarówno telefonów pracujących pod kontrolą systemu Preview for Developers jak i oficjalnej wersji Windows Phone 8.1. Jeżeli Twój telefon ma problemy z wybudzaniem i konieczne jest wykonanie miękkiego resetowania (jednoczesne przytrzymanie klawisza włączania i ściszania przez kilkanaście sekund) to w niedługim czasie Microsoft powinien udostępnić aktualizację oprogramowania, która wyeliminuje problemy z wybudzaniem.

Niektórym użytkownikom pomogło wyłączenie wybranych ustawień:

 • Wyłącz hasło ekranu podglądu.
 • Ustaw ekran podglądu na 30 sekundowy interwał.
 • W ustawieniach ekranu podglądu wyłącz „szczegółowe powiadomienie o stanie”.

Podejrzewam, że poprawka zostanie wprowadzona do oprogramowania Lumia Denim, które zostanie udostępnione na początku przyszłego roku.

Czy posiadacie problemy z wybudzaniem Waszych telefonów Lumia 925 lub Lumia 1020?

Źródło: Microsoft Community

 • Andrzej

  U mnie problem chyba nie występuje na L925.
  Raz tylko musiałem zrobić soft reset. Po czyszczeniu ekranu pojawiły się dziwne krzaczki na ekranie i nie mogłem telefonu odblokować. Może za mocno ścisnąłem.

 • Robert Kula

  U mnie na 920 występuje problem z czujnikiem zbliżeniowym podczas połączeń (nie gasi ekranu i minimalizuje rozmowę) oraz w ekranie podglądu nie wykrywa ręki nad wyświetlaczem i nie włącza zegara. Pomaga ponowne uruchomienie telefonu. Ostatnio podpiąłem telefon pod Nokia Care Suite i w trybie testu zrobiłem ponowną kalibrację czujnika i póki co działa ale zobaczymy jak długo. Podejrzewam, że to wina systemu bo sam czujnik działa poprawnie.

  • miałem to samo… myślałem, że to problem sprzętowy bo pojawienie się problemu zbiegło się z wymianą wyświetlacza ale z czasem doszedłem do wniosku że to soft bo po każdym włączeniu i wyłączeniu telefonu wszystko wracało do normy na jakiś czas… potem pokręciłem coś w ustawieniach tj. wyłączyłem wybudzanie za pomocą pukania w ekran, włączyłem i wyłączyłem kącik dziecięcy (kiedyś był problem z wybudzaniem telefonu po instalacji nowego ekranu blokady i to pomagało), problem zniknął i póki co wszystko działa.

   • Robert Kula

    Ja właśnie od kilku tygodni miałem takie objawy ale tylko odnośnie zbliżeniowego. Nie pomogły restarty a nawet wgranie niebrandowanego (bez Orange). Dopiero gdy robiłem testy w NCS to zauważyłem opcję kalibracji. Polecam, również żyroskop można skalibrować. Od kilku dni problemu nie mam

 • Piotr Miszczak

  Obecnie czekam na powrót nowej sztuki L925. Problem zgłoszenia to właśnie wybudzanie. Zarówno na 8 i 8.1 ten błąd występował. Posiadam również drugą sztukę i tego błędu jeszcze nie doświadczyłem.

 • Błażej Zając

  Ja mam czasem tak na L 920 a po najnowszej aktualizacji pfd widzę też problem z blutem tzn jak połączę prze bf zestaw słuchawkowy to mimo, że potem go wyłączę i nie powinien być sparowany to na L920 nadal pokazuje mi, że jest połączony. Jak w tym czasie chcę wyłaczyć bf z tel to się nie da jest zawiecha… 🙁

 • pionner

  L925 (model z Vodafone, 32GB) na PfD, nigdy nie miałem takiego problemu.

 • Konrad Uroda-Darłak

  L925.1 na PfD – bez tego problemu.

 • Dariusz Chmiel

  Raz miałem taki przypadek na niebrandowanej 925. I w moim przypadku pomogło wyłączenie na 1 dzień, inne opcje nie dawały pozytywnego rezultatu.

 • Marcin Wasilewski

  L925 z Orange żadnych błędów nie stwierdziłem u siebie

 • Mirek

  Problem dotyczy też mojej Lumii 820,może nie aż w tak drastycznej formie,ale jednak.Po wyłaczeniu „szczegółowe powiadomienie o stanie”,lepiej się wybudza.

 • Piotr Miszczak

  L925 Orange zarówno na PfD jak i normalnym sofcie błąd wybudzania, nawet z sugerowanymi zmianami. Sprawdzam jeszcze czy przy wyłączeniu z ekranu blokady powiadomienia z Messengera błąd ten nie występuje, gdyż wcześniej po odebraniu z serwisu przez pierwsze dni nie doznałem braku „powstania” telefonu, a nie było właśnie ustawione.

 • Michał

  Mam ten problem czasami ale dzisiaj miałem jakąś aktualizację i mam taką nadzieję że to chodziło o ten błąd i że naprawili to bo tak szczerze to nie mam pojęcia co dała mi ta aktualka.