Bind Mi Band 1.16 ze wsparciem dla nowej opaski Xiaomi

Bind Mi Band to jedna z bardziej popularnych i stale rozwijanych aplikacji dla systemy Windows Phone. W dniu dzisiejszym ukazała się nowa wersja 1.16 ze wsparciem dla opaski Xiaomi Mi Band 2.

Co nowego w wersji 1.16.0?

  • dodano podstawowe wsparcie dla opaski Mi Band 2
  • wprowadzono małe poprawki i ulepszenia.

Od teraz aplikacja Bind Mi Band zapewnia podstawowe wsparcie dla najnowszej opaski z serii Mi Band. Jest to pierwsza wersja ze wsparciem dla tego urządzenia, stąd też zakres wsparcia w chwili obecnej jest limitowany i obejmuje podstawowe funkcje. W najbliższym czasie zakres ten będzie stale poszerzany o kolejne funkcje, dzięki czemu wszystkie rodzaje opasek (1, 1s, 2) docelowe będą wspierane w identyczny sposób.

Podstawowym celem programistów było zapewnienie jak najszybciej wsparcia na poziomie podstawowym po to by móc je stale rozwijać o funkcje już obecne w starszych opaskach. Zmiany jakie nastąpiły mogą jednak wpłynąć na użytkowników poprzednich wersji Mi Band, dlatego warto sprawdzić czy wszystko u Was działa w porządku – u mnie nie ma jakichkolwiek błędów.

Kolejne aktualizacje zapewnią nowe lub drugorzędne funkcjonalności, które nie zostały na chwilę obecną ukończone. Twórcy w najbliższych planach mają m.in.:

  • zwiększenie ilości alarmów z 3 do 10,
  • ustawienia dotyczące wyświetlanych danych na opasce (takich jak dystans, kalorie etc),
  • ustawienia dotyczące włączania widoku danych po podniesieniu ręki („lift-wrist-bright-view”),
  • konfigurację przypomnień dotyczących aktywności,
  • funkcję aktualizacji firmware.

Jeżeli posiadacie opaskę Mi Band 2 nie ma powodów do obaw czy narzekań – wszystkie funkcje oferowane przez najnowszą opaskę zostaną dodane w kolejnych aktualizacjach oprogramowania. Najważniejsze, że twórcom BMB udało się „rozgryźć” najnowszą opaskę i wprowadzić dla niej wsparcie. Firma Xiaomi rzecz jasna oficjalnie system Windows omija szerokim łukiem.

Od tej pory wysiłki programistów skupią się na kolejnej, wyczekiwanej funkcjonalności: wprowadzeniu powiadomień dla wszystkich wersji Mi Band.

Czy ktoś z Was zakupił lub planuje zakup najnowszej wersji Mi Band? Mi osobiście opaska ta średnio się podoba a zakres funkcjonalności w porównaniu do 1s jest znacznie mniejszy…

Program możecie jak zwykle pobrać z poniższego linku:

Pobierz aplikację Bind Mi Band

Wersja testowa działa bez problemów, lecz nie oferuje funkcji zaawansowanych. Pełna wersja jest płatna.

PS Pojawiła się już wersja 1.16.1 z poprawkami do ustawień regionalnych zegara.