Bind Mi Band z kolejną porcją poprawek

Ostatnia aktualizacja aplikacji Bind Mi Band wprowadziła długo oczekiwaną obsługę powiadomień systemowych. Nie obyło się jednak bez błędów. Na szczęście pojawiły się już pierwsze poprawki.

W sklepie Windows możemy już znaleźć Bind Mi Band 1.18.2 i Notify Mi Band 1.2. Najnowsze wersje poprawiają działanie aplikacji i wprowadzają kilka nowych elementów związanych z obsługą programu.

Lista zmian obejmuje:

 1. Usprawnioną aktywację. W tej chwili nie trzeba już zamykać aplikacji Bind Mi Band w celu aktywacji funkcji Notify. Zamknięcie BMB będzie jednak nadal wymagane przy kolejnym uruchomieniu Notify.
 2. Usprawnione wsparcie dla części aplikacji wysyłających powiadomienia, których nazwy nie wyświetlały się poprawnie i zamiast tytułu aplikacji pojawiała się ścieżka instalacji.
 3. Dodano stronę „Help” z wyjaśnieniem najważniejszych kwestii dotyczących powiadomień.

Deweloperzy wyjaśniają w niej szereg kwestii dotyczących działania funkcji powiadomień:

 • Dlaczego nie działają powiadomienia dotyczące połączeń telefonicznych?
  Ponieważ funkcja ta jest nadal niewspierana przez Windows API. Bądźcie pewni, że zostanie ona wprowadzona jak tylko pojawi się taka możliwość.
 • Nie widzę moich aplikacji na liście wspieranych programów.
  Aplikacje pojawiają się wraz z pierwszym powiadomieniem. Nie jesteśmy w stanie wprowadzić od razu pełnej listy programów do aplikacji Notify.
 • Widzę błędy funkcji Bluetooth.
  Upewnijcie się, że zamknęliście wszystkie programy korzystające z bluetootha, w tym Bind Mi Band. Po skonfigurowaniu powiadomień możecie bezpiecznie wyłączyć aplikację Notify. Powiadomienia będzie dostarczane w tle.
 • Dlaczego moja wersja systemu nie jest wspierana?
  Do poprawnego działania wymagana jest wersja min. Windows 10 1607 (Anniversary Update). Powiadomienia będą działać wyłącznie po aktualizacji systemu do wersji min. RS1.
 • Niektóre z aplikacji nie wyświetlają się poprawnie.
  Prosimy o kontakt mailowy w celu naniesienia poprawek.
 • Dlaczego zrobiliście osobną aplikację od Bind Mi Band do obsługi powiadomień?
  Obsługa powiadomień to duże ryzyko dla systemu, dlatego zdecydowaliśmy się na rozdzielenie procesów. Ponadto musielibyśmy stworzyć osobne wersje dla W8.1 i W10 co zajęłoby znacznie więcej czasu. Wydając osobną aplikację mogliśmy dostarczyć funkcję powiadomień znacznie szybciej.

Mimo rozdzielenia aplikacji Ian poinformował mnie, że trwają prace nad osobną wersją BMB dla wersji Windows 10 Mobile, dzięki czemu w tej wersji obie aplikacje zostaną zintegrowane w jednym programie.

Pobierz Bind Mi Band | Pobierz Notify Mi Band

 • Super. Właśnie sobie zablokowałem telefon wpisując niepoprawny PIN. I teraz znajdź kartę z kodem PUK… :/

  • Zadzwoń z innego telefonu do operatora. Otrzymasz PUK.

   • dzisiaj jest 11 listopada… w sumie to jedne dzień wytrzymam, jutro pojadę wymienić kartę u operatora

    • krzysiwonka

     Nie chcę wprowadzać w błąd bo wszystko ulega zmianie ale też miałem taką sytuację około 2 lata temu na prepaidzie. Poszedłem więc do salonu Plusa – i wtedy dali mi wybór: Albo kupić sobie nowy starter za 15 zł albo odblokują mi numer za 60 zł. Do tego czasu ich cenniki i usługi pewnie uległy zmianie…… 🙂

     • to Plus, w Playu i Orange wymieniają karty za darmo

      PS właśnie odnalazłem cudem kartonik od karty SIM, problem rozwiązany

 • krzysiwonka

  Przepraszam autora i komentujących że nie w temacie ale będę z góry wdzięczny za odpowiedź jeśli ktoś takiej mi udzieli. Otóż mam takie pytanie. Może wydaje się ono głupie co dla niektórych ale i tak spytam. Nie chodzi mi o to który smartfon (w grę wchodzą tylko trzy modele: L1520, L925 oraz L640) jest najlepszy pod kątem gier, który ma lepszą specyfikację, który jest szybszy, wydajniejszy itd tylko który z wyżej wymienionych smartfonów pod względem typu i jakości ekranu będzie najlepszy dla dziecka…. Już tłumaczę o co chodzi….. Jak to każdy ,,dobry tata” od czasu do czasu pozwoli swojemu dziecku czekając np w przychodni 4 godziny w kolejce na wizytę u lekarza pograć na smartfonie w jakieś tam gry (dotyczy 7 letniego synka). Obserwując kilka już razy zafascynowane grami dziecko zauważyłem że po graniu na modelu L 640 dziecko strasznie mruga oczami czego nie zauważyłem po grach na modelu L 1520. Teraz czas na obserwację jak będzie po korzystaniu na smartfonie L 925 którą niedawno nabyłem za śmieszne pieniądze. Wiem tylko że jak to smartfony zależy z której półki wzięte posiadają inne ekrany: oled, amoled itd. Czy różnice w ich budowie podczas korzystania wpływają negatywnie na oczy? Które będą dobre, które lepsze a które najlepsze dla dziecka? Wiem że na to składa się ilość pixeli, zużycie energi, wielkość ekranu itd ale ujmując prosto moje pytanie to: Która z wymienionych Lumii będzie najmniej szkodliwa dla oczu mojego dziecka?

  Komentarze typu: Żadna Lumia są naprawdę zbędne…..

  • Lumia 640 ma ekran IPS TFT, Lumie 925, 930, 1520 czy 950 o wiele lepszy Amoled (lub Oled)

   1520 jest za duża nawet dla wielu dorosłych, 925 nie ma wsparcia dla systemu W10, na twoim miejscu wybrałbym 930

   • krzysiwonka

    Sęk w tym że wybór jest tylko między L 1520, L 925 i L 640……

    Wybór chyba padnie na L 925. Niech sobie od czasu do czasu synek zagra…..

    Ale dzięki za odpowiedź Krzysztof Sykta. Rozumiem że lepsze ekrany to ekrany Amoledowe lub Oledowe….

    • jeśli masz wybór między 1520 925 a 640 to z tych trzech zdecydowanie najlepszym telefonem będzie 1520

     duży ekran zapewni dziecku lepszy odbiór gier a sam telefon jest na tyle mocny że spokojnie zainstalujesz Windows 10 RS1 i najnowsze gierki takie jak Chameleon Run

   • krzysiwonka

    I jeszcze jedno pytanie: Rozumiem że skoro L 925 nie ma wsparcia dla Windows 10 Mobile to mimo sformatowania telefonu, wgrania poprzez WDRT Windowsa 8.1 od ,,zera” nie będę miał możliwości przystąpienia do Windows Insider? Tak?

    • po zresetowaniu L925 już nie dołączysz do programu Insider, została odcięta z tego co pamiętam

     • krzysiwonka

      Też coś o tym słyszałem ale trzeba mieć nadzieje że jednak to nie prawda…. Może chociaż uda mi się zaaktualizować do Windows 10 Mobile do rozgałęzienia TH2.

      Kurczę – że akurat mam laptopa w serwisie i nie mogę tego teraz sprawdzić………

     • 925 została odcięta od insidera w momencie jak w Insiderze pojawiły się wyłącznie buildy RS1 i RS2.

  • RDF3

   Generalnie nie powinno być żadnej różnicy dla oczu. ekran LCD to diody podświetlające polaryzowane ciekłe kryształy, natomiast w OLED świecą się same piksele. Jeżeli chodzi o samą częstotliwość odświeżania migotanie itd to nie ma tu jakiegoś przełomu. Istnieją różne sposoby na ułożenie kolorowych pikseli w OLED np. pentile, ale konsekwencją jest jedynie nieprawidłowe wyświetlanie bieli. Być może problemem jest po prostu wielkość wyświetlacza?
   Daj dziecku największy ekran, albo po prostu sprawdź jego wzrok u okulisty, bo być może jest to początkowy symptom jakichś problemów?

   • krzysiwonka

    Dzięki za odpowiedź….

 • RDF3

  Uwielbiam opisy aplikacji w sklepie.
  Ten np. program „płynnie łączy wolność i romans”, pozwala również na tworzenie „wypocin”, „upewniając się, że nic nie pochodzi od ciebie”.

  Poważnie Microsofcie?

  https://uploads.disquscdn.com/images/4b2ff4c9682e35852c2f5d4d8f1e6df985522a318ee80198fe1cdaf62177f5ba.png

  • jak się domyślam screen pochodzi z surface booka

   • RDF3

    Tak, chciałem się pobawić tym ich długopisem.
    Swoją drogę, kiedy patrzę na obecną cenę funta i cenę surface book, to chyba jednak kupiłem go okazyjnie. 😉

 • MrBright

  garmin mobile connect również dostał kilka dni temu updejt… teraz synchronizacja przebiega w miarę bezproblemowo ?

 • Dariusz Szypelt

  kiedy będzie możliwa aktualizacja opaski przez WM10 a nie tylko przez androida

  • Mi band 1 i 1s od dawna można aktualizować

   • Dariusz Szypelt

    no tak a mi chodzi o 2

 • Krall

  Zamówiłem MiBand 1S dzisiaj za 11 dolarów, warto było?