Bind Mi Band z kolejną porcją poprawek

Ostatnia aktualizacja aplikacji Bind Mi Band wprowadziła długo oczekiwaną obsługę powiadomień systemowych. Nie obyło się jednak bez błędów. Na szczęście pojawiły się już pierwsze poprawki.

W sklepie Windows możemy już znaleźć Bind Mi Band 1.18.2 i Notify Mi Band 1.2. Najnowsze wersje poprawiają działanie aplikacji i wprowadzają kilka nowych elementów związanych z obsługą programu.

Lista zmian obejmuje:

 1. Usprawnioną aktywację. W tej chwili nie trzeba już zamykać aplikacji Bind Mi Band w celu aktywacji funkcji Notify. Zamknięcie BMB będzie jednak nadal wymagane przy kolejnym uruchomieniu Notify.
 2. Usprawnione wsparcie dla części aplikacji wysyłających powiadomienia, których nazwy nie wyświetlały się poprawnie i zamiast tytułu aplikacji pojawiała się ścieżka instalacji.
 3. Dodano stronę „Help” z wyjaśnieniem najważniejszych kwestii dotyczących powiadomień.

Deweloperzy wyjaśniają w niej szereg kwestii dotyczących działania funkcji powiadomień:

 • Dlaczego nie działają powiadomienia dotyczące połączeń telefonicznych?
  Ponieważ funkcja ta jest nadal niewspierana przez Windows API. Bądźcie pewni, że zostanie ona wprowadzona jak tylko pojawi się taka możliwość.
 • Nie widzę moich aplikacji na liście wspieranych programów.
  Aplikacje pojawiają się wraz z pierwszym powiadomieniem. Nie jesteśmy w stanie wprowadzić od razu pełnej listy programów do aplikacji Notify.
 • Widzę błędy funkcji Bluetooth.
  Upewnijcie się, że zamknęliście wszystkie programy korzystające z bluetootha, w tym Bind Mi Band. Po skonfigurowaniu powiadomień możecie bezpiecznie wyłączyć aplikację Notify. Powiadomienia będzie dostarczane w tle.
 • Dlaczego moja wersja systemu nie jest wspierana?
  Do poprawnego działania wymagana jest wersja min. Windows 10 1607 (Anniversary Update). Powiadomienia będą działać wyłącznie po aktualizacji systemu do wersji min. RS1.
 • Niektóre z aplikacji nie wyświetlają się poprawnie.
  Prosimy o kontakt mailowy w celu naniesienia poprawek.
 • Dlaczego zrobiliście osobną aplikację od Bind Mi Band do obsługi powiadomień?
  Obsługa powiadomień to duże ryzyko dla systemu, dlatego zdecydowaliśmy się na rozdzielenie procesów. Ponadto musielibyśmy stworzyć osobne wersje dla W8.1 i W10 co zajęłoby znacznie więcej czasu. Wydając osobną aplikację mogliśmy dostarczyć funkcję powiadomień znacznie szybciej.

Mimo rozdzielenia aplikacji Ian poinformował mnie, że trwają prace nad osobną wersją BMB dla wersji Windows 10 Mobile, dzięki czemu w tej wersji obie aplikacje zostaną zintegrowane w jednym programie.

Pobierz Bind Mi Band | Pobierz Notify Mi Band