Bind Mi Band w wersji 1.14

Dwa dni temu Ian Savchenko opublikował kolejną wersję aplikacji Bind Mi Band. Tak jak zapowiedziano miesiąc temu, najnowszy build wprowadza przede wszystkim zmiany w kodzie, przygotowujące aplikację do kolejnych, dużych zmian. Na szczęście otrzymaliśmy też kilka długo oczekiwanych zmian interfejsu.

Oficjalna lista zmian zawiera następujące pozycje:

  • Aplikacja stała się bardziej przystępna, w sensie: skalowalna. Obecnie zmiana wielkości czcionek systemowych spowoduje odpowiednie dopasowanie wyglądu interfejsu.
  • Poprawiono wygląd podglądu aktywności (activities feed) na głównym ekranie dzięki czemu różne typy aktywności posiadają teraz ujednolicony wygląd. Dodano również lepsze skalowanie samego podglądu danych jak i kilka drobnych zmian w ui typu nowe nazwy aktywności (chodzenie, bieganie, spanie).
  • Poprawiono ustawienia profilowe. W końcu nie musimy męczyć się z suwakami, które chyba wszystkich denerwowały. W tej chwili wybór wagi czy wzrostu odbywa się podobnie jak ustawienia alarmu – z rozwijanej listy. Warto dodać, że element ten nie jest dostępny dla developerów i autorzy BMB musieli napisać go od zera.

Bind Mi Band 1.14

Najnowsza wersja działa bezproblemowo. Nadal jednak zauważyć można drobny błąd: aktywność związana z bieganiem przedstawiana jest jako „chodzenie”. Edit: Z tego co mi odpisał Ian sprawa wygląda następująco: opaska rozróżnia bieganie od chodzenia i nalicza wyższe spalanie kalorii, ale na chwilę obecną nie działa odpowiednia wizualizacja i obie formy są pokazywane jako chodzenie, zmieni się to w kolejnych buildach.

Developerzy pracują już nad kolejną wersją aplikacji, która powinna pojawić się prawdopodobnie w maju i będzie zawierała szczegółowe dane podglądu snu (okresy snu płytkiego i głębokiego).

Najnowszą wersję możecie pobrać z poniższego linku:

Kod QR

Jeżeli macie jakieś uwagi lub propozycje dotyczące zmian w tłumaczeniu to piszcie śmiało.