Bind Mi Band 1.18 wprowadza obsługę powiadomień

Najnowsza aktualizacja aplikacji Bind Mi Band wprowadza długo oczekiwaną obsługę powiadomień systemowych. Pomimo wersji beta, rozwiązanie to sprawuje się wyśmienicie.

Bind Mi Band to jedna z najlepszych aplikacji na mobilny system Windows, której progres obserwujemy od ponad roku. Stopniowo aplikacja wprowadza wszystkie funkcje oficjalnego klienta Mi Fit z systemu android. Dla wielu aplikacja ta jest nawet znacznie lepsza od oficjalnej wersji Xiaomi. Dzisiaj pojawiła się najbardziej wyczekiwana funkcja – obsługa powiadomień push / toast notifications – opaska wibruje (i mruga diodami led) w momencie otrzymania nowego powiadomienia.

Obsługa powiadomień działa wyłącznie z systemem Windows 10 Mobile RS1 – tylko ta wersja systemu umożliwia obsługę powiadomień przez aplikacje zewnętrzne. Prawdopodobnie z tego też powodu zdecydowano się na wydanie odrębnej aplikacji „Notify Mi Band”, obsługującej kod systemowy Windows 10 RS1+ i dostępnej wyłącznie w sklepie Windows 10 Mobile. Nowa aplikacja dostosowana została również do standardów wizualnych Windows 10, przez co wygląda znacznie lepiej od bazowej aplikacji Bind Mi Band.

Notify Mi Band

W jaki sposób włączamy powiadomienia? W ustawieniach aplikacji Bind Mi Band pojawiła się nowa funkcja autoryzacji dodatkowego programu Notify Mi Band. Po jego autoryzacji wyłączamy BMB. Notify Mi Band powinien bez problemu sparować się z urządzeniem. Akceptujemy wszystkie wymagane zgody, o które prosi program, i gotowe. Program działa bez zarzutu.

Na początku lista wspieranych aplikacji jest pusta – jednakże bez paniki. Lista ta uzupełnia się automatycznie wraz z każdym kolejnym przychodzącym powiadomieniem.

Notify Mi Band obsługuje wszystkie aplikacje systemowe, które wysyłają powiadomienia w centrum akcji. SMS-y, maile, FAcebook, Messager i inne działają bez zarzutu. W chwili obecnej nie są obsługiwane jeszcze powiadomienia dotyczące rozmów telefonicznych, ale jeśli przegapimy połączenie, aplikacja Telefon wyśle nam push notification i wtedy opaska nas o tym powiadomi.

Notify Mi Band jest aktualnie w fazie beta więc jeszcze dużo się zmieni! Warto dodać, że funkcja Notify wspiera również możliwości najnowszej opaski Mi Band 2 i ekran oled.

Jak napisał mi Ian Savchenko, developer aplikacji, w momencie jak program „dojrzeje”, zostanie on zintegrowany z BMB a całość uzyska wygląd dostosowany do wymogów Windows 10 RS1. Czy oznacza to porzucenie wsparcia dla systemu Windows Phone w dalszej perspektywie czasowej? Tego nie wiem. W każdym razie, jeżeli chcecie korzystać z najnowszych funkcji opaski konieczne jest przejście na nowy system Windows 10 Mobile w wersji minimum RS1. Wersja testowa RS2 nadal ma problemy z połączeniami bluetooth dlatego wszystkim właścicielom opasek Mi Band nie polecam przechodzenia do kanału Insider, a nawet stanowczo odradzam.

Notify występuje w fazie beta, więc mogą też pojawić się pewne problemy. Pierwszy, który zauważyliśmy to brak możliwości jednoczesnego działania aplikacji Bind Mi Band oraz Notify Mi Band. Żeby korzystać z danego programu trzeba wyłączyć drugi i odświeżyć połączenie. Na szczęście nie trzeba ponownie za każdym razem parować opaski.

PS Najnowszy build programu BMB, który ukaże się do końca roku, skoncentruje się na nowych funkcjach Mi Band 2.

Pobierz Bind Mi Band | Pobierz Notify Mi Band

 • Jestem ciekawy czy deweloper skorzystał z Bluetooth GATT dodając powiadomienia w opasce.

  • zadałem mu to pytanie na maila, czekam na odpowiedź 🙂

   • michalR

    skorzystal. malo tego – nie zapowiada sie ze ujrzymy notyfikacje dla polaczen przychodzacych, jednak obecne otwarte API tego nie jest w stanie obsluzyc jesli nie jestes partnerem OEM dla MS.

 • Genek

  Może w końcu pojawi się aktualizacja firmware , jak na razie korzystam z telefonu kumpla na androidzie

  • aktualizacja firmware jest dostępna w opcjach, nie trzeba korzystać z telefonu na androidzie, chyba że dotyczy to wersji MB2, to nie wiem

   • MB2 nie było można zaktualizować w BMB 1.17. Nie wiem czy coś zostało poprawione w tej kwestii w nowej wersji 1.18.

    • MB1 i 1s mają pełną obsługę aktualizacji firmware, MB 2 być może dojdzie w wersji 1.19

   • marcello

    Mam u siebie firmware 1.0.0.34, czy wiadomo jaka jest aktualna wersja?

    • Genek

     Ja mam 1.0.0.53

     • Dzięki za info. Opaska zaktualizowana. Jednak w dalszym ciągu brak obsługi budzenia w najpłytszej fazie snu.

     • podobno nie ma tego również na andku

     • Nie ma na 100%. Sprawdzałem jak robiłem aktualizację.
      Należy pamiętać, że obsługa budzenia w najpłytszej fazie snu jest to tylko i wyłącznie sprawą oprogramowania opaski. Aplikacja obsługująca opaskę nie ma tu nic do rzeczy. W aplikacji jedynie włączamy lub wyłączamy takową funkcjonalność.

     • marcello

      Kupiłeś z taką wersją czy aktualizowałeś przez androida/iOS?
      Swoją drogą, w jakie pudełko była zapakowana opaska – szare czy białe? 🙂

     • Genek

      Nie aktualizowałem , kupiłem w szarym pudełku

     • marcello

      Kupowałem latem w szarym, firmware z końcówką 17 lub 19, a że przestała mierzyć tętno, wymienili na nową. Ku mojemu zdziwieniu przywędrowała w białym zafoliowanym pudełku.

 • lilhomies

  Czy opaska tylko wibruje czy tez świeci?

 • marcello

  Dziś zainstalowałem Notify Mi Band i testuję na MB2.

 • Marcin

  cyt”Obsługa powiadomień działa wyłącznie z systemem Windows 10 Mobile RS1 – tylko ta wersja systemu umożliwia obsługę powiadomień przez aplikacje zewnętrzne.” – to akurat nie jest prawda. obsługa powiadomień możliwa była od 8,1 chociaż każda z wersji tzn. 8.1, TH2 i RS1 wprowadzała inne API. jeśli korzystają z tego co przyniosło RS1 to niestety nie będzie to na dziś działać zbyt dobrze bo MS niedawno oficjalnie przyznał że te API posiada sporo błędów

  • tak mi napisał developer, więc tylko cytuję jego słowa, w TH2 nie było możliwości implementacji tej funkcji

 • NDIE

  na MB2 powiadomienie sms sie pokazało jak toast zniknął z ekranu, telefon sie nie pokazał a email pokazało jako sms

  • dlatego polecam wszystkim opaskę 1s a nie 2

   • Powiadomienia (wibracja + led na 1s i ikonka na MB2) działają identycznie na obu wersjach opaski.

 • Tyran1918

  Dobrze, że napisaliście o tym, bo nawet nie sprawdzałem co zmieniło się po aktualizacji 🙂

 • Marcin

  Na rs1 z 1s wszystko działa jak należy.

 • QQryQ

  dzien dobry :d posaidam w domq dwie opaski mi band 1 i mi band 2 . Czy jest mozliwosc podlaczenia dwoch opsaek do jedengo telefonu ? /teraz chcac „Sciagnac” dane musze jedna usuwac i zczytywac i potem na odwrot ./
  czy w aplikacji band mi band bedzie mozliwosc aktualizacji softu w opasce band 2 ?
  jaki jest aktualny soft tej opaski. ?

  • 1. na chwilę obecną nie da się korzystać z dwóch jednocześnie
   2. będzie,
   3. nie wiem, nie mam
   osobiście polecam mi band 1s, zero problemów + więcej funkcji