Bind Mi Band 1.18 wprowadza obsługę powiadomień

Najnowsza aktualizacja aplikacji Bind Mi Band wprowadza długo oczekiwaną obsługę powiadomień systemowych. Pomimo wersji beta, rozwiązanie to sprawuje się wyśmienicie.

Bind Mi Band to jedna z najlepszych aplikacji na mobilny system Windows, której progres obserwujemy od ponad roku. Stopniowo aplikacja wprowadza wszystkie funkcje oficjalnego klienta Mi Fit z systemu android. Dla wielu aplikacja ta jest nawet znacznie lepsza od oficjalnej wersji Xiaomi. Dzisiaj pojawiła się najbardziej wyczekiwana funkcja – obsługa powiadomień push / toast notifications – opaska wibruje (i mruga diodami led) w momencie otrzymania nowego powiadomienia.

Obsługa powiadomień działa wyłącznie z systemem Windows 10 Mobile RS1 – tylko ta wersja systemu umożliwia obsługę powiadomień przez aplikacje zewnętrzne. Prawdopodobnie z tego też powodu zdecydowano się na wydanie odrębnej aplikacji „Notify Mi Band”, obsługującej kod systemowy Windows 10 RS1+ i dostępnej wyłącznie w sklepie Windows 10 Mobile. Nowa aplikacja dostosowana została również do standardów wizualnych Windows 10, przez co wygląda znacznie lepiej od bazowej aplikacji Bind Mi Band.

Notify Mi Band

W jaki sposób włączamy powiadomienia? W ustawieniach aplikacji Bind Mi Band pojawiła się nowa funkcja autoryzacji dodatkowego programu Notify Mi Band. Po jego autoryzacji wyłączamy BMB. Notify Mi Band powinien bez problemu sparować się z urządzeniem. Akceptujemy wszystkie wymagane zgody, o które prosi program, i gotowe. Program działa bez zarzutu.

Na początku lista wspieranych aplikacji jest pusta – jednakże bez paniki. Lista ta uzupełnia się automatycznie wraz z każdym kolejnym przychodzącym powiadomieniem.

Notify Mi Band obsługuje wszystkie aplikacje systemowe, które wysyłają powiadomienia w centrum akcji. SMS-y, maile, FAcebook, Messager i inne działają bez zarzutu. W chwili obecnej nie są obsługiwane jeszcze powiadomienia dotyczące rozmów telefonicznych, ale jeśli przegapimy połączenie, aplikacja Telefon wyśle nam push notification i wtedy opaska nas o tym powiadomi.

Notify Mi Band jest aktualnie w fazie beta więc jeszcze dużo się zmieni! Warto dodać, że funkcja Notify wspiera również możliwości najnowszej opaski Mi Band 2 i ekran oled.

Jak napisał mi Ian Savchenko, developer aplikacji, w momencie jak program „dojrzeje”, zostanie on zintegrowany z BMB a całość uzyska wygląd dostosowany do wymogów Windows 10 RS1. Czy oznacza to porzucenie wsparcia dla systemu Windows Phone w dalszej perspektywie czasowej? Tego nie wiem. W każdym razie, jeżeli chcecie korzystać z najnowszych funkcji opaski konieczne jest przejście na nowy system Windows 10 Mobile w wersji minimum RS1. Wersja testowa RS2 nadal ma problemy z połączeniami bluetooth dlatego wszystkim właścicielom opasek Mi Band nie polecam przechodzenia do kanału Insider, a nawet stanowczo odradzam.

Notify występuje w fazie beta, więc mogą też pojawić się pewne problemy. Pierwszy, który zauważyliśmy to brak możliwości jednoczesnego działania aplikacji Bind Mi Band oraz Notify Mi Band. Żeby korzystać z danego programu trzeba wyłączyć drugi i odświeżyć połączenie. Na szczęście nie trzeba ponownie za każdym razem parować opaski.

PS Najnowszy build programu BMB, który ukaże się do końca roku, skoncentruje się na nowych funkcjach Mi Band 2.

Pobierz Bind Mi Band | Pobierz Notify Mi Band