Bind Mi Band 1.17 z pełnym wsparciem dla opaski Mi Band 2

W sklepie Windows ukazała się właśnie najnowsza wersja aplikacji Bind Mi Band, wprowadzająca, poza kilkoma poprawkami, pełne wsparcie dla najnowszej opaski Xiaomi, Mi Band 2.

Opaska ta, w odróżnieniu od dwóch poprzednich wersji, zaopatrzona została w wyświetlacz oled, oferujący podstawowe informacje dotyczące naszej aktywności, w tym ilość przebytych kroków, spalone kalorie, aktualny czas czy puls. Aktualizacja 1.17 wprowadza możliwość konfiguracji danych wyświetlanych przez opaskę. Lista zmian w aplikacji obejmuje:

  • możliwość ustalenia, które ikony będą wyświetlane na opasce (dotyczy wyłącznie wersji Mi Band 2) w tym czas, kroki, dystans, kalorie, puls, stan baterii.
  • możliwość wyświetlenia danych na opasce po geście uniesienia ręki w stronę oczu (dotyczy wyłącznie wersji Mi Band 2)
  • możliwość włączenia przypomnienia dotyczącego aktywności w określonych godzinach (opcja dostępna również tylko w MB 2)
  • data i czas wyświetlają się teraz zgodnie z ustawienia regionu w opcjach Windows
  • posiadacze MB 2 mogą ustawić do 10 alarmów (pozostałe opaski: maks. 3)
  • wprowadzono duże usprawnienia dotyczące synchronizacji danych pomiędzy aplikacją a daną opaską
  • wprowadzono drobne poprawki stabilności i szybkości działania
  • wprowadzono kilka poprawek w UI aplikacji m.in. zakładka Alarmy posiada teraz opcję dodawania kolejnych.

wp_ss_20160903_0001[1]

Tyle jeśli chodzi o aktualne poprawki. W kolejnych wersjach czekają nas nowe opcje dla MB 2, związane ze zmianami jakie wprowadzono w najnowszym firmware (w tym możliwość ustawienia „godzin ciszy” – ang. do not disturb).

W chwili obecnej opaska MB 2 nie obsługuje jednej z ciekawszych funkcji – inteligentnego wybudzania. Wina może leżeć po stronie firmware lub sprzętu. Opcja ta być może pojawi się w kolejnych aktualizacjach firmware, w chwili obecnej niestety nie działa.

Zakończyły się również testy nad funkcjami związanymi z powiadomieniami i to zakończyły sukcesem. Najbliższa (wrześniowa) aktualizacja wprowadzi wibrowanie przy powiadomieniach systemowych. Pozostaje nam jedynie uzbroić się w cierpliwość.

PS Tłumaczenie na język polski ukaże się w kolejnej aktualizacji. Dopiero wczoraj wieczorem dostałem plik ze zmianami.