Bind Mi Band 1.11 ze wsparciem dla pulsometru już dostępny

Niespełna miesiąc temu ukazała się wersja 1.10 aplikacji Bind Mi Band wprowadzająca szereg zmian, udoskonaleń a przede wszystkim całkowicie nowy design. Zapowiadałem wtedy, że kolejnym celem Iana Savchenko, developera aplikacji, będzie wdrożenie pełnej obsługi najnowszej opaski w wersji 1S, zawierającej wbudowany pulsometr. W dniu dzisiejszym zakończono proces kodowania aplikacji.

Po tym jak spłynęły ostatnie  tłumaczenia nastąpiła publikacja na stronach Sklepu. Nowa wersja programu działa zarówno na starych wersjach Mi Banda, jak i najnowszych. W tym drugim przypadku zobaczymy dodatkową ikonę Serca, pozwalającą na zarządzanie pomiarami pulsu. Szczegółowe zmiany poniżej:

Bind Mi Band: 1.10 > 1.11 (2016.109.1245.0)

 • dodano pomiar pulsu (tylko dla najnowszej wersji opaski MB 1S)
 • poprawiono błędy synchronizacji OneDrive,
 • poprawiono ogólną stabilność aplikacji,
 • inne małe poprawki, w tym:
  • uzupełniono listę tłumaczy na zakładce „Podziękowania”,
  • dokonano pełnego tłumaczenia nowej wersji aplikacji na język polski, w wersji 1.10 znaczna część tekstów była po angielsku,
  • dokonano korekty polskiego tłumaczenia, w kilku miejscach były błędy zmieniające sens, np. turn off przetłumaczono jako włącz zamiast wyłącz, te same zwroty tłumaczono dwojako, teraz całość powinna być bardziej spójna,
  • dodano tłumaczenie na język chiński,
  • dokonano drobnych poprawek opisów np. na karcie profilowej mamy zamiast jednego celu głównego dwa: optymalną ilość kroków oraz optymalną długość snu,
  • część tekstów i opisów uległa zmianie.

Pomiar pulsu został wprowadzony po raz pierwszy do aplikacji, w związku z czym mogą wystąpić drobne błędy. W opcjach aplikacji można dodatkowo włączyć pomiar tętna we śnie.

Mi Band

Niestety, nie posiadam jeszcze nowszej wersji opaski (czekałem na jej wsparcie ze strony developerów) i nie jestem w stanie sprawdzić czy pojawiają się jakieś błędy w tym aspekcie czy też spolszczenie jest zgodne kontekstowo. Wszystko powinno działać poprawnie, lecz jeśli zobaczycie jakieś pomyłki lub macie własne pomysły na zmiany, piszcie śmiało w tym wątku. Możecie też kontaktować się ze mną drogą mailową. Przykładowo, pozostawiłem w opcjach pulsometru frazę bpm (beats per minute) bo stosowana jest również w polskich pulsometrach a „uderzeń na minutę” po prostu się nie mieści w okręgu. Jeżeli macie inne propozycje (np. / min), piszcie.

Mi Band

Warto dodać, że pomiar pulsu należy wykonywać trzymając rękę na poziomie klatki piersiowej, w innym przypadku np. w trakcie aktywności, mogą wystąpić błędy:

Xiaomi-Mi-Band-Pulse

Na koniec jak zawsze krótko: jakie są najbliższe, planowanie zmiany?

 • pisany jest od nowa skrypt odpowiedzialny za funkcję live tile („żywego kafelka”),
 • planowane jest udoskonalenie analizy sny z użyciem wskazań z pulsometru (dla tej funkcji chyba warto kupić nową opaskę!).

Posiadacie już najnowszą wersję opaski Mi Band z pulsometrem? Jakie są wasze doświadczenia? A może polecacie jakieś konkretne sklepy lub aukcje na allegro lub innych portalach, najlepiej z FV i gwarancją? Ja ze swojej strony mogę polecić zakup nowego, czarnego paska (w oryginalnym popękała mi wsuwka). Jest odrobinę bardziej matowy a przez to bardziej elegancki od wersji producenckiej.

Uwaga: Nie zapomnijcie dokonać synchronizacji danych przed upgrade’em i po włączeniu nowej wersji aplikacji.

Uwaga 2: Po aktualizacji do nowej wersji może nastąpić zresetowane wszystkich ustawień np. alarmów!

Kod QR