Bill Gates używa telefonu z systemem Android

Nie jest żadną tajemnicą, że Windows 10 Mobile poniósł fiasko jako system operacyjny. Ostatnią dużą aktualizacją wnoszącą nowości do systemu była wersja Anniversary Update. Od tamtego momentu użytkownicy otrzymują jedynie kosmetyczne zmiany. Deweloperzy opuścili już jakiś czas temu mobilną platformę Microsoft a brak nowych telefonów z systemem Windows 10 to przysłowiowy gwóźdź do trumny. Współzałożyciel firmy Microsoft, Bill Gates, również opuścił własny mobilny system wybierając telefon z systemem Android.

W wywiadzie dla Fox News Sunday przyznał, że jego głównym telefonem jest Android. Dodał również, że w telefonie zainstalowany jest pakiet aplikacji Microsoft. Nie wiadomo z jakiego urządzenia korzysta Gates, ale być może jest to Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition. Na dobrą sprawę może to być każdy inny telefon, do którego zostały doinstalowane aplikacje typu Cortana, OneDrive, Office czy Outlook. W tym samym wywiadzie przyznał, że pozostałe urządzenia, z których korzysta na co dzień pracują pod kontrolą systemu Windows.

Warto odnotować, że pracownicy Microsoft od dłuższego czasu korzystają z telefonów wyposażonych w systemy konkurencji. Dona Sarkar, szefowa działu Windows Insider, również przyznała już jakiś czas temu, że korzysta z kilku różnych telefonów. Zdjęcia, które zamieszcza na swoich profilach społecznościowych najczęściej są wykonywane telefonem iPhone.

Źródło: OnMSFT via TheVerge