Bezpłatny MS Office 365 Personal tylko do 30 lipca

Lumie 950 i 950 XL w ostatnich miesiącach doczekały się wyjątkowo ciekawych promocji, nie tylko cenowych. Poza obowiązkowo bezpłatnym dockiem do obsługi funkcji continuum, można było odebrać dwa kupony na zakupy w sklepie w łącznej wysokości 400 zł, tokeny w audiotece na Trylogię Husycką oraz roczny abonament Office 365 Personal.

Jeżeli w aplikacji Lumia Offers zamówiliście pakiet Office 365 Personal i, tak jak ja, nie zdążyliście go jeszcze odebrać, nie mieliście na to wcześniej czasu, albo po prostu zapomnieliście o kolejnym mailu z Microsoftu, to musicie się pośpieszyć – promocja upływa 30 lipca tego roku.

Dobra wiadomość jest taka, że odebranie i aktywacja usługi Office 365 trwa zaledwie kilka minut. Po kliknięciu w link w otrzymanej po rejestracji oferty wiadomości, przeniesieni zostaniecie do sklepu Windows, gdzie automatycznie pojawi się kod ze zniżką na 299 zł. Po akceptacji zamówienia licencja automatycznie zostanie przypisana do naszego konta i w sumie to wszystko. Samą instalacją można natomiast zarządzać ze strony office.com/myaccount.

office365 2

Co w sytuacji gdy mamy już wcześniej wykupioną usługę Office 365? Sądziłem, że dostanę możliwość instalacji na kolejnym stanowisku czy laptopie, niestety taka opcja się nie pojawia. Zamiast odrębnej licencji otrzymamy przedłużenie aktualnej, w moim przypadku do października 2017, czyli licząc od końca obecnie trwającej, a nie od dnia zakupu nowej licencji.

Usługa Office 365 ma szereg zalet. Po pierwsze, w telefonach z obsługą funkcji continuum (jak na razie dotyczy to tylko Lumii 950 i 950 XL) otrzymamy wszystkie opcje edycyjne i pełny dostęp do usługi Office.Sama usługa uaktualniania jest na bieżąco – mamy pewność, że zawsze korzystamy z najnowszej wersji Office, aktualnie w wersji 2016 bez ograniczeń co do kluczowych programów i braku np. Outlooka. Wreszcie, poza Office’em dostajemy usługi powiązane: 1 TB w chmurze OneDrive oraz 60 minut na rozmowy zagraniczne w Skype.

Jak widać Office 365 rozwiązuje niedogodności związane z aktualną polityką OneDrive i ograniczeniami dla zwykłych użytkowników. Należy pamiętać tylko o jednym: usługa jest automatycznie przedłużona co roku i jeśli jej nie wyłączymy lub nie wykupimy nowej licencji z innego źródła to Microsoft obciąży naszą kartę kredytową ceną sklepową, która jest praktycznie 1,5-2 razy wyższa od cen rynkowych.