Bateria to mocny argument aby wybrać telefon Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520 posiada wiele mocnych stron począwszy od dużego 6 calowego ekranu z rozdzielczością Full HD, poprzez czterordzeniowy procesor Snapdragon 800 wspierany przez 2GB wbudowanej pamięci RAM a skończywszy na 20 megapikselowym aparacie PureView. Po dotychczasowych wrażeniach z użytkowania różnych telefonów z rodziny Lumia nie spodziewałem się zbyt wiele po baterii w Lumii 1520 pomimo jej ogromnej pojemności wynoszącej aż 3400mAh.

Bateria Nokia Lumia 1520

Kiedy miałem telefon Nokia Lumia 925 to każdego wieczoru doładowywałem telefon ponieważ nie byłem pewny czy 50-60% wystarczy mi do następnego wieczoru. Mniej więcej ten sam schemat przechodziłem kiedy jeszcze korzystałem z Lumii 920 czy 820. Kiedy bardzo starałem się oszczędzać baterię to rzeczywiście konieczność ładowania pojawiała się dopiero na drugi dzień.

Nokia Lumia 1520 przy moim obecnym użytkowaniu zużywa średnio około 1% na godzinę. Oczywiście wartość ta znacząco spada w nocy aby później w ciągu dnia wzrosnąć. W ten sposób telefon mogę ładować co cztery dni! Jest to wynik nieosiągalny dla każdego innego telefonu z rodziny Lumia.

Oczywistym jest, że każdy korzysta inaczej z telefonu. Z pewnością znajdą się tacy, którym bateria w Lumii 1520 wystarczy nawet na 5 dni a są również tacy, którzy wyładują baterię w jeden dzień. Jedno jest pewne – pomimo tego, że pojemność baterii w 1520 jest większa o jedyne 70% w porównaniu do modeli 920 czy 925 to telefon potrafi wytrzymać na jednym ładowaniu znacznie dłużej niż by to wynikało wprost ze zwiększonej pojemności baterii.

Dwukrotne zwiększenie czasu pracy baterii, bo minimalnie o tyle według mnie jest w stanie wytrzymać bateria w 1520, jest fantastycznym wynikiem biorąc pod uwagę, że topowy smartfon fińskiego producenta posiada ogromny 6 calowy wyświetlacz oraz czterordzeniowy procesor Snapdragon 800.

Podsumowując to nie gabaryty urządzenia, 6 calowy wyświetlacz Full HD czy aparat PureVew zrobiły na mnie największe wrażenie. To właśnie bateria oraz zarządzanie energią zaskoczyło mnie najbardziej.

A jakie są Wasze wrażenia odnośnie czasu pracy na jednym ładowaniu w telefonach Nokia Lumia? Jesteście zadowoleni czy jednak musicie ładować Wasze smartfony zbyt często? Zapraszam do dyskusji!