Czy jesteście zadowoleni z działania baterii po aktualizacji Lumia Cyan?

Aktualizacja Lumia Cyan w przeciwieństwie do poprzednich aktualizacji Lumia Amber oraz Lumia Black nie wprowadziła zbyt wielu nowości. Owszem pojawiło się kilka nowości takich jak możliwość ustawienia profilu jasności ekranu, żywe obrazy, ustawienia USB czy nowe algorytmy aparatu. Nie wszystkie funkcje trafiły do wszystkich telefonów Nokia Lumia. Dla wielu osób kluczowe jest jednak zachowanie baterii po aktualizacji. Czy Lumia Cyan znacząco wpłynęła na baterię?

Bateria Nokia Lumia 1520

Co prawda aktualizacja Lumia Cyan jest już dostępna od jakiegoś czasu ale nie wszyscy otrzymali możliwość aktualizacji w związku z czym jest jeszcze zbyt wcześnie aby wydać ostateczną opinię. Niemniej jednak podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach poniżej.

Z moich obserwacji na telefonie Nokia Lumia 1520 wynika, że bateria trzyma minimalnie dłużej niż to miało miejsce na oprogramowaniu Lumia Black. Minęły dopiero dwa dni od kiedy posiadam oprogramowanie Lumia Cyan na moim telefonie ale już teraz widzę, że bateria spisuje się znakomicie.

Na aktualności nic nie stracił artykuł dotyczący baterii w Lumii 1520, który napisałem posiadając w telefonie oprogramowanie Lumia Black. Zachęcam do jego przeczytania: Bateria to mocny argument aby wybrać telefon Nokia Lumia 1520.

Koniecznie napiszcie jak sprawują się Wasze baterie po aktualizacji Lumia Cyan. Jeżeli macie problemy z baterią po aktualizacji to koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

 • lumia1520

  Dokladnie na L1520 jest super minimalnie trzyma dluzej

 • Marian Szutiak

  Mam Cyana na swojej Lumii 1520 od wczoraj i za dużo nie mogę powiedzieć, ale wydaje mi się, że jest trochę lepiej z zżeraniem baterii.

 • ear764 .

  W przypadku Lumii 925 odnoszę wrażenie, że jednak bateria trzyma krócej o nagrzewaniu się telefonu nie wspominając. Dodam też, że YT na Cyanie to jakaś masakra… I nie mam tu na myśli tylko pożal się boże pseudo aplikacji od MS ale również przez stronę www, Youtube zachowuje się dziwnie. Miga tudzież skacze ekran jak jest niepowiększony obraz. Nie przypominam sobie, aby w Blacku spotkała mnie taka sytuacja…

  • W takim razie proponuję przywrócić ustawienia fabryczne. Pamiętaj, że wiąże się to z utratą wszystkich danych. Odnośnik do artykułu znajdziesz w ostatnim akapicie.

   • ear764 .

    Dzięki 🙂 tak tez chyba zrobię!

   • Kamil

    Pomogło przywrócenie ust. fabrycznych?

    • U mnie pomogło i to nie raz! Zawsze po aktualizacji wykonuję przywracanie ustawień fabrycznych.

    • ear764 .

     Pomogło! Jest zdecydowanie lepiej. Tel się nie nagrzewa i bateria jakby dłużej ciągnie na jednym „doładowaniu”… Mam tylko takie pytanie Wam też ubyło z ustawień „kontrola pamięci” gdzie w wykresie kołowym można było sprawdzić stan pamięci?!

 • Bateria mojej 1320 trzyma dłużej….ale….dopiero jak przywróciłem system do ustawień fabrycznych, zauważyłem korzystną zmianę (WP8.1 Cyan CV). Podaję obecne dane z appki Status Baterii: Czas od naładowania: 18 godzin, 31 minut. Pozostało 51% (20 godzin, 12 minut). Średnia szybkość rozładowywania: 2,6% na godzinę. Obecna szybkość rozładowywania: 6,1% na godzinę. Ta różnica wynika z faktu, iż „na noc” wyłączyłem i WiFi i Dane Komórkowe – przez te 5 godzin poziom naładowania się nie zmieniał i wynosił 65% – a teraz używam intensywnie fonik: maile, Face, Twitter, Pogoda i resztę wiadomości różnej maści :-).

 • Siergiej

  U mnie w 720 tak samo jak w Black i teraz w Cyan wraz z WP8.1 Update 1 baterię strasznie szybko zżera :/

 • Kamil

  Moja Lumia 1020 sprawuje się znacznie gorzej na wp8.1 niż na wp8 🙁 Tak jak dotychczas
  nie musiałem się martwić czy wytrzyma mi od 12 do 23 ( takie godziny
  pracy), tak teraz muszę chuchać i dmuchać żeby pociągła te 11 h 🙁
  wszystko zżera baterię: whatsapp, fb, ie, smsy, połączenia, nawet
  podgląd i dttw 🙁 Szkoda że 1520 jest taka duża, bo od razu bym ją kupił. Mam też pytanie do posiadaczy 930, jak tam sprawuje sie bateria?

 • Jacek

  To jest jakaś kpina,L920 po aktualizacji na Cyan i naładowaniu do pełna 17h i kilkanaście minut ,przed spokojnie trzymała 2,5 dnia,porażka zupełna!!!!

 • Jurek

  L820 po aktualizacji do cyan: jadąc do pracy przeglądałem net ok 25 min, lumia zacżeła się mocno nagrzewać w górnej części, stan baterii spadła ze 100 % na 90 %. Wyłączyłem transmisję danych. Po ok 50 min telefon był nadal b. ciepły a stan baterii 70 % (spadł w ciągu tego czasu o 20 %). Nie wiem o co chodzi to nie pierwszy raz gdy dostrzegam, że się mocno nagrzewa i wtedy moco spada stan baterii. Pewnie jakis proces się nie zamknął ale jaki ? W czym rzecz ? Macie pomysł ?

 • Jurek

  w uzupełnieniu: po instalacji na cyan przy używaniu internetu tj IE przez ok 2 godz dziennie bateria max 1 dzień. Nagle spada poziom naładowania do np 20 %. W black bateria wytrzymywała ok 48 godzin przy używaniu internetu ok 2 godz dziennie. Facebook trzeba zamykać z ręcznie jako proces. Mimo, ze mam ustawione by nie działa w tle aplikacja sama się nie zamyka po wyjściu. Koniecznie trzeba zablokować też inne procesy w tle bo automatycznie jest dozwolona ich praca w tle, dotyczy takich jak kuchnia, finanse, podróże, pogoda, wiadomości … itp. Nie podoba mi się ten cyan. czy można zrobić downgrade ?

   • Jurek

    Zrobiłem taki restart jak w artukule, nic się nie zmieniło. IE przeglądanie stron 25 minut zżera ok 20 % energii. Szok ! Mocno się nagrzewa. Codziennie muszę lądować telefon. Problemy zaczęły się od instalacji cyan. Wcześniej też się nagrzewał ale nieznacznie, nawet latem teraz mam grzałkę. Zainstalowałem Firefoxa, potestuję na nim ale widzę, ze jest niewielka różnica, też się grzeje i zżera

    • Ostatnia deska ratunku to przywrócenie oprogramowania telefonu za pomocą aplikacji komputerowej Nokia Software Recovery Tool. Daj znać czy to pomogło.

     • Jurek

      Ja instalowałem cyan na moim telefonie za pomocą Nokia Software Recovery Tool. I wtedy gdy pojawił się cyan zaczęły się problemy. Potem przywracałem ustawienia fabryczne. Dwukrotnie, raz za pomocą „Ustawienia->Informacje->Zresetuj telefon” a potem jeszcze raz metodą którą podałeś (ten artykuł). Czy jest sens przywracać oprogramowania ponownie przy pomocy NSRT ? Mam go (cyan od dwóch tygodni), a już dwa razy resetowałem.

 • Sylwek

  NA 720 po aktualizacji do Cyan nie wyłącza się podświetlenie przycisków systemowych po włączenie oszczędzania baterii. Później zaktualizowałem przez PFD do 8.1 Update ale nie pomogło. Moze tak ma byc w Cyanie. Macie tak ??????

 • Tomek

  Na 920 czas życia baterii po aktualizacji spadł 2x. Rozważam powrót do 8.0.

  • Jurek

   ja też chcę spowrotem black, jak zrobić downgrade ?