Jak wypadają baterie w telefonach Lumia 950 i 950 XL na tle pozostałych Lumii?

Portal GSMArena prowadzi między innymi testy nowych telefonów pod kątem wydajności baterii. Tym razem w ich ręce trafiły najnowsze modele Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Zobaczcie jak wypadają na tle pozostałych telefonów Lumia. Zapraszam do obejrzenia wyników.

[numblock num=”1″ style=”3″]Czas rozmów 3G[/numblock]

Czas rozmowy

W tym porównaniu Nokia Lumia 1520 pozostaje w dalszym ciągu na pierwszym miejscu. Co ciekawe bateria w telefonie Lumia 950 XL posiada jedynie nieco mniejszą pojemność baterii (3340mAh vs 3400mAh) ale wynik osiągnięty w prowadzeniu rozmów 3G przez ten model jest dużo niższy i jest porównywalny do wyniku jaki uzyskał smartfon Lumia 930. Lumia 950 uplasowała się na ostatnim miejscu z wynikiem tak niskim, że nie ma go do czego porównać.

[numblock num=”2″ style=”3″]Przeglądanie internetu[/numblock]

Przeglądanie internetu

W kolejnym teście niezmiennie wygrywa Lumia 1520, w której możemy przeglądać Internet przez 12 godzin i 40 minut. Lumia 950 XL zajęła w tym porównaniu trzecie miejsce tuż za modelem Lumia 1320. Lumia 950 w tym teście również poniżej oczekiwań ale wypadła zdecydowanie lepiej niż model Lumia 930.

[numblock num=”3″ style=”3″]Oglądanie filmów[/numblock]

Oglądanie filmów

Ostatni test to wydajność baterii podczas oglądania filmów. Co ciekawe w tym teście wygrała Lumia 1020. Na drugim miejscu znalazł się model 1520 a na trzecim Lumia 950 XL. W tym teście Lumia 950 również pobiła model Lumia 930.

Powyższe testy dają nam ogólny obraz na to jak wyglądają wydajności baterii w poszczególnych modelach. Należy jednak pamiętać, że są to jedynie orientacyjne wartości bowiem każdy korzysta z telefonu w nieco inny sposób – wydajność baterii może zależeć od ilości działających aplikacji w tle, zasięgu czy innych ustawień telefonu. Do tego należy również dodać, że telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XL pracują na pierwszej wersji oprogramowania a jak wiadomo kolejne wersje mogą i na pewno wprowadzą poprawki i usprawnienia w zarządzaniu baterią.

Na koniec zapraszam również na porównanie specyfikacji technicznych nowych flagowców z poprzednimi:

A jak oceniają wydajność baterii w modelach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL nasi czytelnicy, którzy zakupili nowy telefon? Jesteście zadowoleni czy czekacie na aktualizację oprogramowania?

Źródło: GSMArena

 • Build 10586.29 praktycznie dwukrotnie wydłużył żywotność baterii w Lumii 930, a w związku z tym, że L950 i 950 XL mają starą wersję softu, tak jak napisałeś, aktualnie podane wyniki mają charakter jedynie poglądowy; jak na ekrany gHD i tak nie jest źle

  • Andrzej S

   Nawet L1320 i L820 dobrze działają na tym nowym buildzie.

   Czy są jakieś pogłoski o nowym FW dla 950XL DS ? bo to co piszą w tym teście to można powiedzieć, że się pokrywa.

  • RDF3.01

   „Build 10586.29 praktycznie dwukrotnie wydłużył żywotność baterii w Lumii 930”
   czyli teraz można już przeglądac internet przez 4 godziny? wow 😉

 • Samuraj

  Jest błąd albo w opisie albo w tekście. Czego dotyczy 2 ?

  • Punkt drugi dotyczy przeglądania internetu. Był błąd w opisie. Już poprawiłem. Dzięki.

 • Piotr Negatyw

  Ciekawi mnie dlaczego 1320 tak odstaje od 1520. Niby mniejsza rozdzielczość ekranu, słabszy procek, generacja ta sama a jednak znacząco odstaje. Wygląda na to że 1520 to najlepszy telefon jaki się pojawił z windows phone do tej pory.

  • Korzystam z 1520 już blisko 2 lata i jest to jak do tej pory najlepszy telefon z WP. Mogą go przegonić jedynie nowe modele 950 ale podejrzewam, że dopiero po kilku aktualizacjach stabilności i wydajności.

   • Nylu

    Trzeba przyznac ze 1520 jest fajny tylko ze nie kazdy chce miec az tyle cali jakby byl 5 cali to tez bym go mial ,myslalem o 930 ale 167 g to za duzo jak na 5 calowca ,choc sam telefon swietny nawet na w10m widze jak na roznych filmikach to chodzi

    • Jeżeli 6″ to za dużo to do wyboru była jeszcze 930 ale w tym modelu bateria jest po prostu przeciętna. Do tego dochodzi brak ekranu podglądu choć pewnie można się przyzwyczaić do jego braku.

     • Piotr Negatyw

      1520 nie ma właściwie słabych punktów. To jest prawdziwy flagowiec-właściwie nie ma się do czego dopieprzyć-świetna bateria, świetny ekran, świetny aparat, wspaniałe materiały i wykonanie.

     • Roger

      Ekran do bani, reszta faktycznie dobra.

     • Tomasz Sot

      6″ jak dla mnie jest idealnie , właściwie to mnie skłoniło do zakupu tego telefonu , a teraz 950 xl się wydaje mi taka nie za duża mimo wszystko 🙂

 • Finrod

  Brakuje 640 i 640XL. Szczególnie ta druga miałaby szanse namieszać w czołówce.

  • RBear

   Zgadzam się. Bateria w 640 XL jest na wyśmienitym poziomie. Więc kolejny niemiarodajny test.