Asystent głosowy Cortana będzie dostępny w języku polskim!

Cortana to nazwa nowego asystenta głosowego, którego zobaczymy w systemie Windows Phone 8.1. Według użytkownika xone, to już nie tylko asystent a sztuczna inteligencja. W momencie premiery WinPRT 8.1 (bo tak ma się nazywać nowy system) Cortana będzie obsługiwać aż 15 języków a w tym język polski!

Cortana - asystent głosowy Windows Phone RT 8.1

W polskich telefonach Cortana będzie dostępna pod nazwą Paulina i Adam. Dodatkowo użytkownik będzie mógł dowolnie zmienić ich nazwę w momencie konfiguracji. Asystent w większości przypadków będzie się łączył z serwerem aby przetworzyć nasze zapytanie – będzie jednak sporo prostych komend, która nie będą potrzebowały takiego połączenia i system będzie działał pomimo wyłączonego internetu. Do 1 września Cortana będzie obsługiwać łącznie 900 komend półelastycznych które będą bazowały na stałych komendach i na systemie sztucznej inteligencji w chmurze. Do końca roku ma zostać wprowadzonych aż 2000 takich komend.

Niektóre z poleceń będą teraz nieco bardziej rozwinięte. Cortana np. nie tylko pozwoli na włączenie aplikacji budzika, ale też ustawienie alarmu czy uruchomienie kalendarza i dodania do niego zadań. Często, jeżeli będziemy mieli do czynienia ze złożonym poleceniem, poproszeni zostaniemy o jego sprecyzowanie. Aby ułatwić nam zadanie otrzymamy listę możliwych odpowiedzi.

System Cortana będziemy mogli uruchomić bez dotykania telefonu. Wypowiedzenie odpowiedniej frazy zainicjuje start systemu. Asystent ma być dostępny dla wszystkich telefonów, które otrzymają aktualizację Windows Phone RT 8.1 – nie ważne czy będzie to budżetowy telefon czy flagowy model.

Więcej nowości jakie znajdziemy w Windows Phone 8.1 (WinPRT8.1, Windows Phone RT 8.1) znajdziecie w artykule Podsumowanie nowości w systemie Windows Phone 8.1 na podstawie bibliotek SDK.

Źródło: WPWorld.pl