Aplikacja Zdjęcia w Windows 10 Mobile odtwarza żywe obrazy

Niektóre spośród telefonów Lumia potrafią zapisywać zdjęcia jako tak zwane żywe obrazy. Dzięki temu zdjęcia ożywają na ekranach naszych telefonów i pokazują znacznie więcej niż statyczne ujęcie. Do tej pory oglądanie tego typu obrazów było możliwe jedynie w aplikacji Lumia Camera. Jak się okazuje najnowsza wersja aplikacji Zdjęcia dla Windows 10 Mobile również posiada taką funkcjonalność.

Jeżeli posiadasz telefon Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 730, Lumia 735, 830, 930 lub 1520 to Twój telefon może zapisywać żywe obrazy w aplikacji Lumia Camera 5. Teraz wszystkie zapisane w ten sposób zdjęcia możecie oglądać również w aplikacji Zdjęcia w systemie Windows 10 Mobile.

Drobnostka a jednak cieszy fakt, że Microsoft rozwija uniwersalne aplikacje aby jak najszybciej zastąpić dotychczasowe programy z serii Lumia. Niestety Aparat Windows w obecnej wersji nie umożliwia zapisywania żywych obrazów ale zawsze możecie pobrać aplikację Lumia Camera Beta i robić takie zdjęcia z jej użyciem – oczywiście tylko na wyżej wymienionych modelach Lumia.

Upewnijcie się, że posiadacie najnowszą wersję aplikacji Zdjęcia w Waszych telefonach z systemem Windows 10 Mobile – 15.918.14122.0.

Kod QR
Kod QR
 • Konrad Uroda-Darłak

  „Jeżeli posiadasz telefon Lumia 640, Lumia 640 XL, Lumia 730, Lumia 735, 830, 930 lub 1520 to Twój telefon może zapisywać żywe obrazy w aplikacji Lumia Camera 5.” Czy aby na pewno L730/735 ma dostęp do Lumia Camera 5? 😛

  • Telefony Lumia 730 i 735 obsługują żywe obrazy ale rzeczywiście nie w aplikacji Lumia Camera 5 tylko w starszej wersji.

  • michalR

   mozna zainstalowac, ale przy uruchomieniu telefon krzyczy o jakiejs aktualizacji do Denim, tyle ze ja Denim juz mam, wiec nie bardzo jest co aktualizowac, a apka bez tej ‚aktualizacji’ nie dziala.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Czy aby na pewno? L730/735 nie powinna mieć możliwości jej instalacji 😛

    • michalR

     mam 735 i zainstalowalem, ale odpalic sie nie da z w/w przyczyn. live photos jest mimo to w wersji 4.x dla tego telefonu.

     • Konrad Uroda-Darłak

      Meh, u mnie nawet pobrać nie można.

 • siekryss

  I tak wszyscy potem powiedzą że apple to wymyśliło 😉

 • Nik Kos

  a gdzie zaginęła aplikacja Photos Add-ins? http://msmobile.pl/lumia-moments-to-teraz-czesc-aplikacji-zdjecia-w-windows-10-mobile bo po wszystkich najnowszych aktualizacjach zniknęła z aplikacji Zdjęcia, była a ni ma 🙂 Sklep pokazuje ze zainstalowana, ale możliwości użycia nie ma.

  • Wygląda na to, że funkcja dostępna jest wyłącznie na telefonach Lumia 830, 930 oraz 1520. Na mojej 640 nie mam już dostępu do tej funkcji.

   • Nik Kos

    ale na 640 przez chwile była, obecnie po najnowszych aktualizacjach nie ma, sklep pokazuje ze jest zainstalowana ale nie można jej używać, może zapomnieli czegoś dopisać, i kolejnej… aktualizacji doczekam się naprawy błędów.

    • Potwierdzam, że funkcja byłą dostępna. Niestety po aktualizacji została usunięta. Być może dodadzą w kolejnych aktualizacjach.