Aplikacja Zdjęcia otrzyma nowe możliwości edycji zdjęć

Do sieci wyciekły zrzuty przedstawiające odświeżoną wersję aplikacji Zdjęcia dla telefonów z systemem Windows 10 Mobile, która będzie już nie tylko przeglądarką, ale również zaawansowanym edytorem. Nowa wersja aplikacji pozwoli użytkownikom między innymi na zmianę temperatury i nasycenia kolorów czy stosowanie różnych filtrów.

Odświeżona aplikacja Zdjęcia posiada nieco zmieniony interfejs użytkownika. Zniknął dolny pasek z opcjami, który stał się częścią górnego menu i jest widoczny teraz jako trzy kropki w prawym górnym rogu. Ponadto górny pasek otrzymał szare tło. Poszczególne zakładki czyli Kolekcja, Albumy oraz Foldery również posiadają nieco zmieniony sposób wyświetlania zawartości.

Największą nowością w aplikacji Zdjęcia mają być rozbudowane możliwości edycji zdjęć. Użytkownik będzie mógł teraz docinać i obracać zdjęcie, ulepszać je za pomocą filtrów jak również dostosowywać dzięki ustawieniom światła i kolorów. Wśród wielu opcji znajdą się takie ustawienia jak możliwość zmiany temperatury i nasycenia kolorów, usuwanie efektu czerwonych oczu, zmiana kontrastu czy ekspozycji i wiele innych.

W nowej aplikacji Zdjęcia będziemy mogli również rysować lub pisać po naszych zdjęciach wybierając odpowiednią grubość pędzla oraz kolor. Dzięki tym wszystkim zmianom będziemy mogli wykonać znacznie więcej operacji na zdjęciach.

Nie wiadomo kiedy zostanie udostępniona nowa wersja i czy przypadkiem nie jest przeznaczona wyłącznie dla systemu Windows 10 Mobile w wersji Fall Creators Update, która zadebiutuje już we wrześniu na wybranych telefonach. Jeżeli tak to w niedługim czasie uczestnicy programu Windows Insider powinni otrzymać odświeżoną aplikację w ramach testów systemu z rozgałęzienia Feature 2.

Źródło: AggiornamentiLumia