Aplikacja OLX przestaje działać na Windows 10 Mobile

Naspers już rok temu zapowiedział porzucenie rozwoju aplikacji OLX, obsługującej popularny portal sprzedażowy. Obecnie wygląda na to, że firma całkowicie porzuciła wsparcie dla systemów mobilnych Microsoftu. Aplikacja, mimo możliwości pobrania jej ze sklepu, nie łączy się już z serwerami.

Od kilku dni zadajecie pytania czy działa nam aplikacja OLX. Niestety nie – nie działa. Na Lumii 950 aplikacja jest widoczna w sklepie, można ją zainstalować i tyle. Po uruchomieniu pojawia się informacja o braku połączenia sieciowego. Po akceptacji komunikatu i cofnięciu pustej strony możemy przeglądać opcje, ale nic więcej. Nie działa wyszukiwanie, logowanie, nic. Aplikacja jest kompletnie martwa i odcięta od serwerów firmy. Dodajmy, że w sierpniu swoje wsparcie zakończy również Allegro.

Wycofanie aplikacji olx to niestety kolejny krok na drodze do całkowitego uśmiercenia systemu, który do tej pory w pewnych obszarach jeszcze działał. W momencie odcięcia popularnych aplikacji nawet najwięksi fani Lumii powinni się zastanowić czy jest sens używania telefonu, który nie oferuje żadnego wsparcia dla użytkownika?