[Aktualizacja] Aplikacja MSN Pogoda w końcu otrzymuje poprawne tłumaczenie

Aktualizacja 2017.03.29. Dzisiaj poprawka związana z polskim tłumaczeniem w aplikacji MSN Pogoda trafiła do oficjalnej wersji systemu. Aplikacja w wersji 4.18.52 jest już dostępna w sklepie dla wszystkich.

Poniżej treść artykułu z dnia 2017-01-25

Jakiś czas temu zgłosiłem błąd bezpośrednio do zespołu MSN Polska dotyczący błędnego tłumaczenia w aplikacji MSN Pogoda. Otrzymałem informację, że inżynierowie odpowiedzialni za rozwijanie aplikacji otrzymali zgłoszenie i w kolejnej wersji błędne tłumaczenie zostanie poprawione. Dzisiaj pojawiła się nowa aktualizacja Pogody w szybkim kręgu Windows Insider, która zawiera opisywaną poprawkę.

Zgodzę się z Wami, że jest to drobna poprawka, ale od dłuższego czasu wiele osób zgłaszało ten błąd w Centrum opinii. Podejrzewam, że brak reakcji Microsoft wynikał z niezrozumienia istoty tłumaczenia i dopiero kontakt z polskim zespołem MSN pozwolił na przekazanie odpowiednich informacji bezpośrednio do osób odpowiedzialnych za rozwój aplikacji.

Cieszymy się, że dzięki naszemu zgłoszeniu błąd w aplikacji został poprawiony. Tym samym chciałbym podziękować Pani Adzie Kuźni-Tkaczyk (MSN Poland Monetization Manager) oraz Panu Tomaszowi Skowronkowi (MSN Program Manager) za zainteresowanie się problemem i przekazanie informacji o błędzie do odpowiedniego działu w firmie Microsoft.

Pamiętajcie, że na tę chwilę poprawiona wersja jest dostępna wyłącznie w szybkim kręgu Windows Insider i posiada numer 4.18.52.0. Aktualizacja dla użytkowników z oficjalną wersją systemu Windows 10 oraz Windows 10 Mobile zostanie udostępniona w najbliższym czasie.