Aplikacja Microsoft Health zmienia nazwę na Microsoft Band

Wczoraj Microsoft udostępnił kolejną aktualizację dla aplikacji Microsoft Health. Dzięki aplikacji możemy śledzić naszą codzienną aktywność używając do tego telefonów z czujnikiem SensorCore. Możemy również zaopatrzyć się w opaskę Microsoft Band, która będzie nam towarzyszyć przez cały dzień, nawet w trakcie treningu, dzięki czemu poznamy dokładne informacje o spalonych kaloriach czy wykonanych krokach. Co ciekawe nowa wersja aplikacji zmienia jej nazwę na Microsoft Band.

Microsoft Band

W jednym z poprzednich artykułów pisaliśmy o przyszłych planach związanych z opaskami Microsoft Band. Wiele wskazuje na to, że nie powstaną kolejne generacje opasek, ale wczorajsza zmiany nazwy aplikacji może powodować kolejną lawinę pytań. Niestety nie znamy odpowiedzi na pytanie dlaczego Microsoft zmienił nazwę aplikacji. Na pewno w dalszym ciągu będzie rozwijana usługa Microsoft Health, która jest dostępna dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.

Nie będziemy spekulować ani domyślać się dlaczego Microsoft podjął taką decyzję i w zamian proponujemy wzięcie udziału w poniższej ankiecie. Opaski i inne akcesoria noszone stają się coraz bardziej popularne i jesteśmy ciekawy z czego korzystają nasi czytelnicy.