Aplikacja Microsoft Health oraz opaska Microsoft Band otrzymują aktualizację

Niestety opaska Microsoft Band w dalszym ciągu jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego postanowiłem napisać o najnowszej aktualizacji aplikacji Microsoft Health oraz samej opaski. Potraktujcie to jako ciekawostkę a może ktoś z Was zakupił opaskę w USA więc ten artykuł z pewnością będzie pomocny.

Opaska Microsoft Band

Usługa Microsoft Health nie tylko zbiera dane z opaski Microsoft Band ale również jest dostępna jako aplikacja dla telefonów z systemem Windows Phone, Android oraz iOS. Aplikacja pozwala na lepszą personalizację opaski, poinformuje nas o nowych powiadomieniach a dodatkowo jest zintegrowana z asystentem głosowym Cortana. Więcej informacji o usłudze znajdziecie na stronie Microsoft.

Zapewne się zastanawiacie w jaki sposób aktualizowana jest opaska? Otóż po aktualizacji aplikacji Microsoft Health w telefonie i kolejnej próbie synchronizacji z naszą opaską wyświetli się komunikat o potrzebie zaktualizowania opaski. Najnowsze oprogramowanie zaszyte jest w aplikacji Health i jest wgrywane bezprzewodowo do opaski za pomocą naszego telefonu.

Obecnie najnowsze oprogramowanie w opasce Microsoft Band to 1.1.2110.0 09 R. Aplikacja Microsoft Health otrzymała wersję 1.3.1209.1. Niestety Microsoft nie udostępnił listy zmian dla opaski ale użytkownicy podają, że poprawił się czas pracy baterii. Aplikacja otrzymała ogólne poprawki i ulepszenia wydajności.

Jeżeli posiadacie opaskę lub zamierzacie zamówić to pamiętajcie, że aplikacja nie jest dostępna na naszym rynku. Można ją zainstalować zmieniając region telefonu na Stany Zjednoczone. Region należy również zmienić aby zaktualizować aplikację do najnowszej wersji (w przypadku kiedy region został z powrotem zmieniony na język polski po instalacji aplikacji).

Pobierz Microsoft Health dla Windows Phone 8.1 (bezpłatne)

sklep Windows PhoneKod QR

Źródło: Reddit

 • Ktosiek

  Ta opaska tak mi się podoba, że mógłbym ją nosić nawet zamiast zegarka 😛

 • A ja dzisiaj dostałem jakąś aktualizację na telefon (L920). Szczerze powiedziawszy, nie wiem czy to jakaś starsza aktualizacja, ale zauważyłem jedynie że zmieniła się wersją oprogramowania układowego z 3051.50009.1424.0003 na 3051.50009.1424.0004. Denim jeszcze nie mam

 • Michau

  i szkoda, że nie jest dostępna, bo kupiłbym ją w dniu, w którym miała swoja premierę… sama aplikacja tez nie ejst dostepna wiec po co o tym pisać ?

  • Opaskę możesz kupić np. na eBay a aplikację też możesz zainstalować. Przeczytałeś artykuł?

   • Michau

    zainstalowac mogę, ale dostępna nie jest, przeczytaleś komentarz? (skoro już jestesmy na ty, Panie adminie) Kupić też mogę tylko po co ? jaka będzie funkcjonalność tej opaski powiesz mi ? Cortany nie ma na większości urządzeń jeszcze, to raz, dwa nawet gdyby była to nie ma w języku polskim, a nawet jeśli korzystałbym po angielsku, co jest możliwe – bo znam język – to bing w Polsce jest słabo rozwinięty i na pewno nie działało by to poprawnie. Serwisu polskiego – w przypadku jak się zepsuje też nie będzie, więc kupno tej opaski w chwili obecnej to wywalenie 800zł w błoto.

    • Nie upieram się, że mam rację. Twój komentarz jednak też mnie nie przekonał.

     • Michau

      no i widzisz właśnie szkoda, że każdy z nas ma jakieś wątpliwości, bo gdyby nie one to po prostu by sie szło do sklepu i kupiło.