Aplikacja INGMobile może nie działać w systemie Windows Phone 8.1

Wczoraj zaktualizowałem oprogramowanie mojego telefonu do wersji Lumia Cyan. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że aplikacja INGMobile nie uruchamia się. Aplikację wgrałem ponownie do telefonu ale niestety nie dało to żadnego rezultatu. Spojrzałem na recenzje w sklepie i okazało się, że użytkownicy Lumii 630 również wyrażają tam swoje niezadowolenie z powodu nie uruchamiającej się bankowości mobilnej.

INGMobile Windows Phone 8.1

Przy próbie uruchomienia aplikacji na telefonie Nokia Lumia 1520 z systemem Windows Phone 8.1 i oprogramowaniem Lumia Cyan pojawia się fioletowy obraz – widoczny na zrzucie ekranu po prawej stronie.

Co ciekawe aplikacja działała z powodzeniem na systemie Windows Phone 8.1 PfD oraz Windows Phone 8.1 Update 1 PfD a teraz po wgraniu systemu WP8.1 Lumia Cyan przestała działać. Podejrzewam, że powodem jest przywrócenie ustawień fabrycznych, które wykonałem po aktualizacji do wersji Cyan. Problem z aplikacją zgłaszają również posiadacze telefonów Nokia Lumia 630, które fabrycznie posiadają system Windows Phone 8.1 z oprogramowaniem Lumia Cyan.

Wnioski? Aplikacja powinna działać w dalszym ciągu jeżeli aktualizujecie telefony do wersji Lumia Cyan (WP8.1) za pomocą OTA i nie wykonacie przywracania ustawień fabrycznych. Niestety posiadacze telefonów Nokia Lumia 630 i Nokia Lumia 930 nie mogą obecnie skorzystać z aplikacji.

Niestety jedyną odpowiedź jaką udało mi się pozyskać z banku ING to informacja, że aplikacja obecnie nie działa na telefonach z systemem Windows Phone 8.1 i termin wprowadzenia aplikacji nie jest obecnie znany.

Czy macie problemy z aplikacją INGMobile po aktualizacji Waszych telefonów do najnowszej wersji Windows Phone 8.1 (Lumia Cyan)?

Źródło: własne, ING Bank Śląski

 • Andrzej

  Dzięki za info!
  W takim razie po moich nieudanych próbach przywrócenia WP 8.0 mam jeszcze jeden argument by się nie spieszyć do Cyan.
  Zostanę sobie na WP 8.1 PfD GDR1 🙂

  • Konrad Uroda-Darłak

   Nie ma sensu wgrywać CYAN ^^

 • Wojtek Wawrzyniak

  Lumia 625 WP 8.1 PFD GDR1 .Aplikacja ING działa normalnie.

 • Konrad Uroda-Darłak

  Na szczęście Alior Bank działa xP

 • Absurdalny tytuł. Właśnie sprawdziłem u mnie – Nokia Lumia 925, system WP8.1+Cyan, aplikacja ING działa bez najmniejszych problemów. To, że komuś nie działa nie znaczy że w ogóle nie działa na WP8.1 a to sugeruje tytuł… Z aplikacji nie działała mi tylko Battery Performance – pomogło zrestartowanie telefonu.

  • Mam nadzieję, że odwiedzający czytają również artykuł poza samym tytułem. Niestety nie zawsze można opisać jednym zdaniem cały artykuł. Podsumowując aplikacja nie zadziała na „czystym” systemie WP8.1 (np. Lumia 630 i Lumia 930) oraz po przywróceniu ustawień fabrycznych. W pozostałych przypadkach powinna działać bez żadnych problemów.

   • to naucz się pisać sensowne tytuły newsów bo tytuł sugeruje coś innego niż treść. Zamiast „Aplikacja INGMobile nie działa w systemie Windows Phone 8.1” powinno być np. „Aplikacja INGMobile może nie działać w systemie Windows Phone 8.1” !

    • Andrzej

     Krzysiek odpuść. Czepiasz się drobiazgów zamiast docenić pracę jaką Michał wykonuje prowadząc tą stronę.
     Są przecież inne witryny związane z WP jeśli tutejsze nagłówki Ci się nie podobają.
     Może otwórz własną witrynę i zobacz czy tak łatwo ciągnąć ten wózek w pojedynkę.
     Jak masz jakieś uwagi do Michała to wyślij mu maila na priv zamiast cisnąć mu na forum. Trochę kultury…

 • Jacek

  Aplikacja działa i ma się bdb 🙂

  • Przywracałeś ustawienia fabryczne po wgraniu aktualizacji Lumia Cyan? Mam podejrzenia, że po wykonaniu tego zabiegu na najnowszej wersji oprogramowania aplikacja INGMobile przestaje działać. Podobnie jak na urządzeniach z fabrycznie wgranym oprogramowaniem Lumia Cyan.

   • Jacek

    Tak szanowny kolego,przywracałem ustawienia fabryczne bez kopii
    telefonu,wszystkie ustawienia od początku, bo mi bateria głupoty
    pokazywała,z ING naprawdę nie ma żadnego problemu.
    Tel ma brand z
    Orange ale to zdaje się bez znaczenia,jest kilka rzeczy które mnie
    wkurzają po zmianie na Cyana,ale to nie w tym temacie.
    Może ma to jakiś związek z oprogramowaniem układowym, Ty masz 0006 o ile fotki są z twojego fona, ja mam końcówkę 0014…

    • Pewnie posiadasz inny telefon skoro oprogramowanie ma inną końcówkę. Zastanawiam się nad ponownym przywróceniem oprogramowania Lumia Cyan za pomocą NSRT.

     • Jacek

      Co masz na myśli pisząc..inny tel?

     • Inny model telefonu niż 1520.

     • Jacek

      Tak..L920

    • Wykonałem przywracanie oprogramowania za pomocą NSRT i niestety aplikacja w dalszym ciągu nie działa. Muszę czekać na aktualizację.

 • Jacek

  Tak szanowny kolego,przywracałem ustawienia fabryczne bez kopii telefonu,wszystkie ustawienia od początku, bo mi bateria głupoty pokazywała,z ING naprawdę nie ma żadnego problemu.
  Tel ma brand z Orange ale to zdaje się bez znaczenia,jest kilka rzeczy które mnie wkurzają po zmianie na Cyana,ale to nie w tym temacie.

 • nentres

  Potwierdzam aplikacja ING nie działa na LUMI 635. Wyświetla sie fioletowe tło i koniec. Co jest powodem???

  • Niestety nie wiadomo. Nie można zrzucić winy na oprogramowanie Lumia Cyan bo u większości działa. Problem pojawia się głównie na telefonach Nokia Lumia 630 oraz Nokia Lumia 635. Ja również posiadam problem na mojej Lumii 1520. Pisałem do banku ale niestety nie otrzymałem satysfakcjonującej odpowiedzi.

 • nentres

  Szkoda bo logowanie przez stronę jest uciążliwe. Wersja holenderska ING działa bez problemu.

  • Musimy poczekać na aktualizację aplikacji. Mam nadzieję, że ING szybko udostępni poprawkę.

 • nentres

  Raczej nie prędko. Na forum ING tez nie potrafią powiedzieć kiedy. http://forum.ingbank.pl/forum/pomoc-techniczna-1/topic/ing-mobile-na-wphone-8-1

  • Zostawiłem im wiadomość na forum. Może coś się ruszy.

  • Na forum pojawiła się odpowiedź pracownika banku:

   „w najbliższym czasie problem z aplikacją na Windows Phone 8.1 na
   telefonach Lumia 630 i 1320 zostanie wyprowadzony. Prosimy o jeszcze
   chwilę cierpliwości.”