Aplikacja HERE Maps otrzymuje nową nazwę HERE WeGo

Aplikacje HERE doskonale znane są użytkownikom telefonów z systemem Windows. Przez długi czas w systemie Windows Phone 8.1 mogliśmy korzystać z takich tytułów jak City Lens, Drive, Maps oraz Transport. Niestety wraz z powstaniem systemu Windows 10 Mobile producent aplikacji HERE wycofał się z dalszego rozwoju swoich aplikacji dla tego systemu. Teraz użytkownicy telefonów z systemem Android oraz iOS mogą pobrać odświeżoną wersję aplikacji HERE Maps pod nazwą HERE WeGo.

Microsoft nie pozostawił użytkowników telefonów z systemem Windows na przysłowiowym lodzie udostępniając bezpłatną nawigację o nazwie Mapy, która fabrycznie znajduje się w najnowszym systemie. Aplikacja posiada zbliżoną funkcjonalność i jest stale rozwijana a na dodatek korzysta z tych samych map offline co aplikacje HERE.

Aplikacje HERE zostaną całkowicie usunięte z telefonów z systemem Windows 10 Mobile wraz ze zbliżającą się aktualizacją Anniversary Update, której dystrybucja rozpocznie się już w przyszłym tygodniu. Czy według Was aplikacja Mapy jest godnym następcą dla aplikacji HERE?

Źródło: HERE 360