Aplikacja Bind Mi Band dostępna w wersji 1.12

Od publikacji ostatniej wersji aplikacji Bind Mi Band minął prawie miesiąc, niektórzy zaczęli nawet wątpić w to czy nowa wersja w ogóle się ukaże. Na szczęście, pomimo kilku prywatnych problemów ze strony developerów i przeprowadzki do za granicę, nowy build Bind Mi Band został właśnie opublikowany.

Aplikacja Bind Mi Band to w tej chwili jedyny, stale aktualizowany klient dla opasek Xiaomi w systemach Windows Phone 8.1 i 10 Mobile. Oferuje wsparcie zarówno dla zwykłej wersji opaski jak i dla najnowszej edycji 1s z pulsometrem i nową baterią. Do poziomu oficjalnej aplikacji Mi Fit z androida niestety jeszcze nadal brakuje, ale każdy nowy build przynosi jakąś nową funkcjonalność, nie licząc poprawek błędów.

Bind Mi Band - co nowego i firmware

W wersji 1.12 znajdziemy przede wszystkim długo wyczekiwaną opcję aktualizacji oprogramowania (firmware). Do tej pory autor bronił się przed jej wprowadzeniem, odsyłając do oficjalnej aplikacji Xiaomi. Niestety, nie każdy ma dostęp do innego systemu a nowe opaski w zasadzie w ogóle nie działały pod Windowsem z uwagi na problemy ze starym firmware. Dopiero wgranie najnowszej wersji pozwalało na ich obsługę z poziomu Bind Mi Band. Wiele osób narzekało też na problemy z pomiarem pulsu i alarmami w opasce 1s. Upgrade firmware powinien wyeliminować wszelkie błędy w tym zakresie.

Najnowsza wersja 1.12 oprogramowania pozwala w końcu uruchomić Mi Banda 1S i zaktualizować jego firmware. Mierzenie pulsu działa w końcu bez problemu a sama opaska jest prawidłowo rozpoznawana. Wcześniej były z tym spore problemy, a, jak już wspominałem, nie każdy ma dostęp do aplikacji Mi Fit na androidzie czy iOS-ie.

Bind Mi Band

Szczegółowe zmiany w tej edycji obejmują:

Bind Mi Band: 1.11.0 > 1.12.0

  • opcja aktualizacji oprogramowania opaski (firmware upgrade)
  • poprawki dotyczące wyświetlania stanu baterii
  • opcja restartowania opaski (restart)
  • inne drobne poprawki, w tym dodanie wersji opaski

Wszystkie nowe opcje dostępne są w zakładce „Urządzenie”.

Aktualna wersja firmware w aplikacji Bind Mi Band:

  • Mi Band 1.0: 1.0.12.0
  • Mi Band 1S: 4.15.12.10

Aktualizacja tym razem nie zrestartowała mi ustawień osobistych ani alarmów. Zauważyłem też większą stabilność pracy. Opaskę w wersji 1S uruchomiłem w zasadzie dopiero dzisiaj, po zaktualizowaniu firmware, także szczegółowe testy ukażą się nieco później, po zweryfikowaniu opcji mierzenia pulsu w trakcie snu. Starsza wersja opaski 1.0 również zaktualizowała się bez jakichkolwiek problemów, także przynajmniej w moim przypadku proces aktualizacji firmware przebiegł bez jakichkolwiek problemów.

Wersja 1.12 chwilowo dostępna jest tylko w języku angielskim, w kolejnej aktualizacji powinno pojawić się już pełne spolszczenie wprowadzonych zmian.

Bind Mi Band

Najnowszą wersję aplikacji możecie pobrać z poniższego linku:

Kod QR