Aparat Windows zastąpi aplikację Lumia Camera w Windows 10 Mobile

Microsoft zaktualizował wczoraj aplikację Lumia Camera dla telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows 10 Mobile, po uruchomieniu której otrzymamy informację, że aplikacja Aparat Windows zastępuje dotychczasową aplikację Lumia Camera. Nie ma się jednak czego obawiać bowiem wbudowana aplikacja w systemie Windows 10 Mobile do złudzenia przypomina dotychczasową aplikację Lumia Camera.

Aparat Windows

Jeżeli jeszcze nie mieliście możliwości sprawdzenia natywnej aplikacji fotograficznej w Windows 10 Mobile to muszę Was uspokoić – Aparat Windows to dobrze znana Wam aplikacja Lumia Camera z lekko zmodyfikowanym wyglądem. Dodatkowo jest to uniwersalna aplikacja więc skorzystacie z niej na wszystkich urządzeniach z najnowszą wersją systemu Windows.

Aparat Windows posiada większość funkcji aplikacji Lumia Camera takich jak obsługa trybu wzbogaconego, samowyzwalacza czy opcji bracketing. Ponadto ekran zdjęć wygląda na obu aplikacjach niemalże tak samo – różnią się jedynie zmienionymi ikonami.

Przy okazji chciałbym również poinformować, że aplikacja Aparat Windows otrzymała aktualizację dla Windows 10 Mobile. Już teraz możecie pobrać najnowszą wersję, która awansowała z numeru 5.42.2006 do numeru 5.42.2007. Przeskok w numeracji jest niewielki co może sugerować, że zostały wprowadzone drobne poprawki i usprawnienia.

Jeżeli korzystacie z najnowszego systemu Windows 10 Mobile to koniecznie napiszcie w komentarzach poniżej czy nowa aplikacja fotograficzna przypadła Wam do gustu oraz czy na obecnym etapie rozwoju jest w stanie zastąpić aplikację Lumia Camera.

Pobierz ze Sklepu WindowsKod QR
 • Jeszcze jakby dodali ustawianie rozdzielczości zdjęć i obsługę RAWów, to na L1520 bym się zainteresował, a tak pozostaje mi Lumia Camera Beta 🙂

  • Z czasem zapewne dodadzą wszystkie opcje, które znajdują się obecnie w Lumia Camera. Jeżeli będą tak często aktualizować Aparat Windows jak pozostałe aplikacje to stanie się to w niedługim czasie.

 • toudi

  aplikacja od M$ nie wspiera nagrywania 4K, trybu DNG i zdjęć w dwóch
  rozdzielczościach, żywych obrazów oraz nie ma autofcusa w trakcie
  kręcenia filmów

  • Ale jest za to coś nowego, podczas krecenia filmów moge sobie klikac w ekran i sam ustawiac punkt ostrości :D, no ale co z tego jak nie ma automatycznego fokusa ;/

   • toudi

    Może przemyślą sprawę bo np moja lumia 1520 zostanie tzw. wykastrowana

 • Jak na ten moment to aparat systemowy nie dorównuje niczym Lumia Camera Beta.

 • Początki trudne, czekam na update 8X:)

 • wkurzające jest podpięcie włączenia nagrywania wideo pod przytrzymanie przyciska aparatu – do tej pory zawsze przytrzymywało się żeby ostrzyć zdjęcie, a teraz włącza mi się kręcenie filmu – absurd!

  • Wciśnięcie przycisku do połowy w dalszym ciągu będzie powodowało ostrzenie. Jeżeli wciśniesz cały i przytrzymasz to włączy się nagrywanie filmu w wysokiej rozdzielczości – w Lumia Camera 5 włączało się nagrywanie filmu w 4K na kompatybilnych telefonach.

  • Marcin Wasilewski

   Przecież możesz sobie to zmienić w ustawieniach. Masz 3 opcje nagrywanie filmu z którego możesz potem wyciągnąć klatkę i zapisać jajko zdjęcie. Druga opcja to seria zdjęć no i trzecia ostrzenie ?
   Ps. Dziesiątka na telefonie chodzi miodzio. Nowa klawiatura jest świetna i aplikacje w tle są dostępne cały czas. Nie ma czekania ładowanie… A i sama instalacja przebiega w porządku bez rządnych testów itp.
   Mowa o bulidzie 10166 Lumia 830

 • 00raq00

  Troszkę słabo się sprawuje ten Aparat Windows w Win10. Zdjęcie wykonane Lumia 1520 na 10166. Na zdjęciach z „różdżką” pojawiają się artefakty.

  • Funkcja wzbogaconych zdjęć niestety nie działa tak jak należy w Windows 10 Mobile. Problemy występują również na Lumii 930.