Aparat w Windows 10 Mobile otrzymuje możliwość nagrywania w zwolnionym tempie

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił aktualizację dla wbudowanej aplikacji Aparat w telefonach z systemem Windows 10 Mobile. Tym razem aplikacja otrzymała nowość, na którą czekało sporo osób. Od tej wersji kompatybilne telefony Lumia mogą nagrywać filmy w zwolnionym tempie.

Aparat Windows - nagrywanie filmów w zwolnionym tempie

Aby włączyć zwolnione tempo należy przełączyć się z trybu aparatu do trybu wideo a następnie kliknąć w ikonkę żółwia. Na ekranie pojawi się napis „Zwolnione tempo wł”. Od tego momentu filmy będą nagrywane w zwolnionym tempie.

Sprawdziłem na telefonie Lumia 1520 i funkcja działa jak należy. Nie znalazłem ustawień dotyczących możliwości zmiany ilości klatek na sekundę. Filmy nagrywane są w szybkości 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 720P. W trakcie odtwarzania zwolnionych filmów w aplikacji Zdjęcia Microsfot pojawia się opcja, dzięki  której możemy edytować filmy. Niestety opcje edytowania zwolnionych filmów nie działa na moim telefonie.

Pamiętajcie, że możliwość zwolnionego nagrywania jest dostępna jedynie na wybranych modelach Lumia. Na pewno funkcja ta jest dostępna na smartfonach Lumia 930 oraz Lumia 1520. Nowe flagowce Lumia 950 oraz Lumia 950 XL z całą pewnością również obsługują opisywaną funkcję.

Kod QR