Microsoft opisuje aparaty w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL

Ponad tydzień temu Microsoft zaprezentował telefony Lumia 950 oraz Lumia 950 XLRich. Poznaliśmy już szczegółowe specyfikacje telefonów. Teraz Juha Alakarhu, dyrektor działu aparatów w Microsoft, podaje znacznie więcej informacji o aparatach jakie znajdują się w nowych flagowcach.

Jak Microsoft reklamuje nowe aparaty w telefonach Lumia 950 oraz Lumia 950 XL:

  • Parametry techniczne. Główny aparat 20MP z zaawansowanym czujnikiem BSI, przysłona f/1.9 z optyką marki Zeiss, potrójna lampa LED z naturalnym światłem flash, stabilizacja obrazu piątej generacji (OIS), ISO12800, wideo 4K oraz aparat szerokokątny 5MP.
  • Naturalne kolory i wyjątkowe szczegóły.
  • Zdjęcia w słabym oświetleniu. Ultra czuły czujnik, stabilizacja piątej generacji oraz duży otwór przysłony oznaczają znakomite zdjęcia w słabszym oświetleniu.
  • Aparat, który wykonuje dobre zdjęcia w każdym warunkach. Aparat sam dostosowuje się i wybiera najlepsze parametry do wykonania zdjęcia. Aparat automatycznie wybiera najlepszą wartość ISO i czas naświetlania. Dodatkowo dzięki funkcji Wzbogacone zdjęcie aparat wykorzystuje dwa czasy naświetlania dla jednego zdjęcia – krótki dla ruchomych obiektów i długi dla obiektów w ruchu.
  • Innowacyjny flash. Potrójna lampa LED (czerwona, zielona, niebieska) automatycznie dopasowuje kolory światła otoczenia. To oznacza, że kiedy robimy zdjęcia na zewnątrz w półmroku to lampa uruchomi niebiesko światło aby uzupełnić niebieskawy kolor sceny. W przypadku robienia zdjęcia przy kolacji ze świecami lampa dostosowuje się do świec. Automatyczne dopasowania lampy jest aktywne także w trakcie dnia.

Warto również dodać, że w obu telefonach znajduje się ten sam aparat z tą samą potrójną lampą LED. Poniżej kilka zdjęć przygotowanych przez Microsoft. Podobają się Wam?

Kliknij w zdjęcie aby je powiększyć do pełnego rozmiaru

1

2

3

4

5

Źródło: Microsoft