Weź udział w ankiecie Windows Insider i wygraj 1500 USD

Jeżeli jesteście uczestnikami Windows Insider, powinniście otrzymać informację o corocznym badaniu standardów testowania programu Windows Insider. Przekazane informacje mają pomóc firmie Microsoft w ocenie samego programu i wprowadzeniu w nim zmian wychodzących na przeciw społeczności. Warto dodać, że wśród osób, które wezmą udział w badaniu rozlosowany zostanie bon o wartości 1.500 dolarów na zakupy w sklepie Microsoft.

Microsoft stale szuka sposobów, by doskonalić Niejawny program testów systemu Windows. Otrzymuje ogromną ilość opinii od użytkowników: przy okazji różnych wydarzeń, a także za pośrednictwem Centrum opinii systemu Windows. Wykorzystuje je przy pracach nad kształtowaniem rozwoju Niejawnego programu testów systemu Windows. Opublikowane badanie ma na celu ocenę aktualnego stanu programu Windows Insider, poznanie potrzeb jego uczestników oraz zebranie propozycji zmian i udoskonaleń.

Udział w badaniu to dobra okazja by napisać co nam się podoba a co nie podoba w programie. Zbyt mała ilość buildów. Zbyt mała ilość nowych funkcjonalności w systemie do testowania. Brak możliwości wyboru różnych elementów do przetestowania czy słabej jakości buildy, które więcej psują niż naprawiają, to tylko niektóre uwagi, jakimi można się podzielić z firmą Microsoft.

Badanie ma też wymiar społeczny. Po pytaniach widać, że badany jest profil insiderów, ich potrzeby, aspiracje. Proponowane są też różne formy integracji i rozwoju społeczności w formie spotkań i zjazdów do siedziby MS. Pamiętam jednak, że podobne pytania pojawiły się rok temu. Zamiast planowanych spotkań fanów marki i Insidera otrzymaliśmy program First League grupujący tak do końca nie wiadomo kogo. Kilka gwiazd, kilka osób z branży i kilka osób wylosowanych na dokładkę dla zachowania pozorów.

Link do ankiety znajdziecie w swojej skrzynce pocztowej. Jeśli nie dostaliście jeszcze maila, może wejść do ankiety tutaj.

A jakie są Wasze wrażenie z programu Windows Insider? Czy program ten jest porażką Microsoft? A może założenia ma dobre, ale w realizacji pojawiają się błędy? W chwili obecnej mamy koniec stycznia, został jakieś dwa, powiedzmy trzy miesiące do premiery wersji RS2 systemu, a mimo to w kanale FAST nie widać żadnych sensownych zmian i nowych funkcji. Buildy przeznaczone do testowania nie nadają się do testowania „w praktyce”, na głównych telefonach z uwagi na brak stabilności czy ciągłe resety. Mamy wgląd w nowe funkcje tylko czy coś z tego wynika, skoro nie można ich przetestować do końca i ocenić?