Weź udział w ankiecie Windows Insider i wygraj 1500 USD

Jeżeli jesteście uczestnikami Windows Insider, powinniście otrzymać informację o corocznym badaniu standardów testowania programu Windows Insider. Przekazane informacje mają pomóc firmie Microsoft w ocenie samego programu i wprowadzeniu w nim zmian wychodzących na przeciw społeczności. Warto dodać, że wśród osób, które wezmą udział w badaniu rozlosowany zostanie bon o wartości 1.500 dolarów na zakupy w sklepie Microsoft.

Microsoft stale szuka sposobów, by doskonalić Niejawny program testów systemu Windows. Otrzymuje ogromną ilość opinii od użytkowników: przy okazji różnych wydarzeń, a także za pośrednictwem Centrum opinii systemu Windows. Wykorzystuje je przy pracach nad kształtowaniem rozwoju Niejawnego programu testów systemu Windows. Opublikowane badanie ma na celu ocenę aktualnego stanu programu Windows Insider, poznanie potrzeb jego uczestników oraz zebranie propozycji zmian i udoskonaleń.

Udział w badaniu to dobra okazja by napisać co nam się podoba a co nie podoba w programie. Zbyt mała ilość buildów. Zbyt mała ilość nowych funkcjonalności w systemie do testowania. Brak możliwości wyboru różnych elementów do przetestowania czy słabej jakości buildy, które więcej psują niż naprawiają, to tylko niektóre uwagi, jakimi można się podzielić z firmą Microsoft.

Badanie ma też wymiar społeczny. Po pytaniach widać, że badany jest profil insiderów, ich potrzeby, aspiracje. Proponowane są też różne formy integracji i rozwoju społeczności w formie spotkań i zjazdów do siedziby MS. Pamiętam jednak, że podobne pytania pojawiły się rok temu. Zamiast planowanych spotkań fanów marki i Insidera otrzymaliśmy program First League grupujący tak do końca nie wiadomo kogo. Kilka gwiazd, kilka osób z branży i kilka osób wylosowanych na dokładkę dla zachowania pozorów.

Link do ankiety znajdziecie w swojej skrzynce pocztowej. Jeśli nie dostaliście jeszcze maila, może wejść do ankiety tutaj.

A jakie są Wasze wrażenie z programu Windows Insider? Czy program ten jest porażką Microsoft? A może założenia ma dobre, ale w realizacji pojawiają się błędy? W chwili obecnej mamy koniec stycznia, został jakieś dwa, powiedzmy trzy miesiące do premiery wersji RS2 systemu, a mimo to w kanale FAST nie widać żadnych sensownych zmian i nowych funkcji. Buildy przeznaczone do testowania nie nadają się do testowania „w praktyce”, na głównych telefonach z uwagi na brak stabilności czy ciągłe resety. Mamy wgląd w nowe funkcje tylko czy coś z tego wynika, skoro nie można ich przetestować do końca i ocenić?

 • Chomiq

  Najlepsze pytanie to „Czy obserwujesz użytkownika @donasarkar na Twitterze i jak oceniasz jej tweety”

  • czyżby Dona szła do odstrzału?

   • Piotrek Zombiak Dmoch

    Przecież trzeba kogoś wskazać winnego zaniedbań…

   • Chomiq

    Pytali też o @windowsinsider

   • karate

    Wydaje się, że byłoby to jej na rękę. Chyba wcisnęli jej to na siłę.

 • Warto dodać, że rzetelne wypełnienie ankiety zajmuje do 30 minut. Starajcie się w trakcie ankiety nie klikać odświeżania strony i cofania ponieważ wiąże się to z utratą danych i konieczność ponownego rozpoczęcia wprowadzania danych. Powodzenia w losowaniu!

 • Max

  siema. mam problem z WDRT. Nie widzi mi L950.. A Lumie 550 wykrywa od razu..

  • zmień slot usb, zrestartuj komputer, w ostateczności wybierz model ręcznie z listy

   • Max

    Oki.. Sprawdzę i dam znać

  • Podłącz telefon do komputera a następnie zrestartuj telefon przytrzymując klawisz zasilania przez kilkanaście sekund.

   • Max

    Zrobiłem tak i nic.. Cały czas pokazuje, ze wczytuję informacje o telefonie

    • U mnie to kiedyś pomogło.

     • Max

      Postawiłem dzisiaj system na PC od nowa. Rezygnuje z insidera na kompie i telefonie. Na wersji TH Lumii WDRT nie widzial, a po aktualizacji PC do TH1 widzi 😉 jutro instaluje na tel oficjalny soft i dziekuje za testowe wersje. Za dużo błędów

     • chyba RS1 a nie TH1?

     • Max

      Ogólnie system miałem w wersji TH. Dopiero później była aktualizacja do RS1

    • world323

     Zmień usb

 • lukasz536

  Ja bojkotuję ten szit za niesłuchanie insiderów (szczególnie spoza amerykańskiego regionu) vide wspomniane w tekście First League, za Skype bez powiadomień (patrz pierwsze zażalenie) i za słownik kiepski jak mielone kawy z dolnej półki (patrz również pierwsze zażalenie). Do systemu, szczególnie mobilnego, nie mam większych zastrzeżeń. Gdyby nie te 1500 dolców, to pewnie nikomu by się nie chciało wypełniać.

 • krzysiek

  Jak mam pisać cokolwiek jak potrzebuje kilku restartow żeby cos było widać. W tym g… Edgu nie mogę nic pisać. Teraz się udało ale mam takie lagi ze słabo mi się robi a cały telefon tnie. Z tego samego powodu nie wypelnilem ankiety bo nic nie pisze w boxach ?☠

 • W połowie ankiety (jakieś 15 minut) zadziałał mi gest „cofnij” i musiałem zaczynać od nowa. Rezygnuję oczywiście nie tylko z Windows insider, ale także z samego W10 i W10M. Z outlook też (źle działa antyspam i nie można go wyłączyć!) (wykupiłem abonament poczty fastmail: podstawowa ma 10 aliasów i tożsamości). Postaram się też nie używać niczego innego od MS. Darmowe 50 GB na onedrive narazie sobie zostawię.

  • Wolny Strzelec

   trzy razy zaczynałem i zrezygnowałem

   • Krzysiek

    A mnie na 57% zawiesiło się wpisywanie i wywaliło Edga… Masakra… Ale to jest sposób, maila mają, dane mają, mają wszystkie preferencje, a ankieta nie ukończona / uzupełniona prawidłowo i zapomnij o 1500$ 😉 Sprawa z bani. Jak można działającą podstawową aplikację rozwalić, to jest niedopuszczalne nawet na poziomie fast, skoro mają jeszcze wewnętrzne kręgi. Chyba że Dona na odwal się wrzuciła, macie i cierpcie

  • w czym fastmail jest lepszy od gmaila?

   • Dla mnie decydująca była kwestia prywatności, ale na pewno ma więcej zalet. Poczytaj
    https://www.maxmasnick.com/2013/07/19/fastmail/
    https://duckduckgo.com/?q=gmail+vs+fastmail
    Pamiętaj tylko, że nowe funkcje i usprawnienia w fastmail pojawiają się ciągle i warto zapoznać się z aktualną sytuacją. Od wpisu z 2013 roku upłynął szmat czasu, a w fastmail to „o szmat czasu lepiej” 😉
    Aktualnie ustawiłem sobie już kilka aliasów, z których co najmniej jeden jest śmieciowy i co najmniej jeden w ogóle śmietnik tymczasowy. Do tego dwa na potrzeby zawodowe.

    przeklajka z forum:
    „Poczta nieszpiegująca, szybka, niezawodna, z kilkoma wariantami interfejsu do wyboru (różne funkcje, a nie różne „skórki”), dostępna wszędzie (łącznie z wersją interntową na komórkach i z aplikacją na smartzegarki), z wieloma aliasami (kilka adresów podpięte do twojej skrzynki) *z osobnymi tożsamościami* i wiele więcej.
    Jest to jedna z nielicznych usług, które nie śledzą użytkownika *w ogóle*! Porównanie z konkurentami: w outlook.com i hotmail.com praktycznie nie działa filtr antyspamowy (gorzej – źle identyfikuje spam i nie można go wyłączyć!), a gmail google szpieguje, aż wióry lecą.”
    mają też inne usługi, np. https://www.pobox.com/

 • Ankietę najlepiej wypełnić na komputerze, a nie na telefonie…

 • Łukasz

  A ja wypełniałem ankietę na WP 8.1 w IE i dało się powrócić do poprzedniej strony i skorygować odpowiedzi, gdy kliknąłem dalej to strona, którą wypełniałem wcześniej miała zapisane te dane, co wprowadziłem. Te problemy to chyba wina EDGE.

 • Windows 10 Mobile jest porządnym systemem, a w Polsce jest teraz upał. Nie, nie damy ci opcji wyłączenia nformacji pogodowych, żebyś cieszył się piękną pogodą. W styczniu. W Polsce. Proszę!
  https://uploads.disquscdn.com/images/5baa02a2ea920f869f927835f95328813d7490133027b45d1be4040e425a19e0.png