Microsoft pracuje nad urządzeniem ze składanym wyświetlaczem

Microsoft pomimo zakończenia dalszego rozwoju systemu Windows 10 Mobile nie rezygnuje z mobilnego rynku. Przez cały czas rozwija swoje aplikacje dla konkurencyjnych platform i jak się okazuje w dalszym ciągu pracuje nad składanym mobilnym urządzeniem o nazwie Andromeda. Czym jest i czy w ogóle kiedykolwiek zobaczymy ten tajemniczy sprzęt?

Andromeda znajduje się obecnie w fazie prototypowej. Jest to tablet, który pracuje pod kontrolą systemu Windows Core OS wraz z powłoką CShell. Urządzenie posiada składany wyświetlacz, dzięki czemu po złożeniu posiada zbliżony wygląd do telefonu. Andromeda ma również posiadać możliwości telefoniczne co w praktyce oznacza, że tablet będzie mógł zastąpić smartfon. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że urządzenie nie będzie należeć do kategorii tabletów czy telefonów a stworzy zupełnie nową kategorię sprzętu. Duży nacisk ma zostać położony na wprowadzanie notatek i innych danych za pomocą specjalnego rysika oraz rozbudowanej funkcji Windows Ink.

Urządzenie najprawdopodobniej zostanie wyposażone w procesor oparty na architekturze ARM co oznacza, że będzie pracować pod kontrolą dobrze nam znanego układu Snapdragon. Nie wiadomo czy Andromeda będzie posiadała możliwość uruchamiania aplikacji Win32. Z całą pewnością będzie wspierać uniwersalne aplikacje UWP.

Jak wspomniałem wcześniej, tablet ze składanym wyświetlaczem ma stworzyć nową kategorię sprzętu a to oznacza, że Microsoft nie zamierza konkurować z systemami Android oraz iOS. Urządzenie zostanie zbudowane przede wszystkim dla rozwiązań biznesowych jak i edukacyjnych. Należy pamiętać, że Andromeda jest w fazie prototypowej i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie udostępniona w sprzedaży. Jeżeli urządzenie ujrzy światło dzienne to najprawdopodobniej będzie posiadać logo Surface na obudowie.

Na tę chwilę pozostaje więcej pytań niż odpowiedzi. Nieznany jest mechanizm składania wyświetlacza, nazwa jak również specyfikacje techniczne. Jeżeli kiedykolwiek urządzenie zostanie zaprezentowane światu to stanie się to nie wcześniej niż w przyszłym roku. Czy chcielibyście zobaczyć składany tablet z możliwościami telefonu?

Źródło: WindowsCentral