Androidowe hity na Windows 10 Mobile dzięki projektowi Astoria

W maju Microsoft poinformował, że pracuje i rozwija projekt o nazwie Astoria, który ma za zadanie ułatwić producentom przenoszenie ich aplikacji z systemu Android na Windows 10 Mobile. Projekt jest w dalszym ciągu rozwijany i według ostatnich informacji okazuje się, że przenoszenie aplikacji będzie jeszcze prostsze co może oznaczać, że w niedługim czasie pojawi się sporo aplikacji, które są dostępne na telefonach z systemem Android a nie doczekały się swojego debiutu w Windows Phone.

Microsoft udostępnił nowe informacje o Project Astoria, z których wynika, że biblioteki aplikacji Android nie będą wymagały modyfikacji aby poprawnie uruchomić je na telefonach z systemem Windows 10 Mobile. To może w znaczący sposób wpłynąć na zainteresowanie producentów tworzących aplikacje dla systemu Android. Skoro Microsoft udostępnia narzędzie, dzięki któremu producenci będą mogli w szybki i łatwy sposób dostosować swoje aplikacje do systemu Windows 10 Mobile to z pewnością skorzystają z takiego rozwiązania.

[quote style=”1″ author=”Microsoft”]Our Astoria team is delivering a set of new experiences for consumers and developers with the potential to make a huge difference for the Windows platform. The Astoria bridge enables Android developers to publish their unchanged binary to run as they are on the Windows mobile platform. This is a first for our Windows platform received enthusiastically by the Android community.[/quote]

Trochę więcej pracy będą mieli producenci, którzy zaimplementowali usługi Google w swoich aplikacjach bowiem usługi te nie będą działać na telefonach z systemem Windows. Na szczęście Microsoft pomyślał również o tym i dzięki narzędziom Project Astoria producenci mogą zastąpić usługi Google usługami Microsoft.

Źródło: WMPoweruser