Amerykański Microsoft Store ponownie sprzedaje telefony Lumia

Amerykański sklep Microsoft Store nieoczekiwanie wprowadził do sprzedaży telefony Lumia z systemem Windows 10 Mobile. Klienci mogą ponownie kupić smartfony Lumia 550, Lumia 650, Lumia 950 oraz Lumia 950 XL. Microsoft zakończył sprzedaż telefonów z rodziny Lumia w sklepach internetowych w zeszłym roku. Amerykanie postanowili jednak ponownie wprowadzić wybrane modele do swojego sklepu.

Telefony nie zostały przecenione i są sprzedawane w regularnych cenach. Należy w tym miejscu przypomnieć, że Microsoft oficjalnie zakończył rozwój mobilnego systemu i od 2016 roku nie wprowadził na rynek żadnego nowego modelu. Nie są to jedyne telefony z systemem Windows 10 Mobile ponieważ w sklepie można w dalszym ciągu kupić Alcatel IDOL 4S oraz HP Elite x3. Ponadto amerykański sklep oferuje również kilka modeli z systemem Android w postaci Galaxy S8, Galaxy S8+, Galaxy Note8 oraz Razer Phone. Różnica w cenie pomiędzy flagowymi telefonami Windows 10 Mobile a pozostałymi telefonami Android jest na tyle nieduża, że dużo lepszym wyborem będzie sprzęt z systemem od Google.

Ceny telefonów w Microsoft Store USA:

Do podanych powyżej cen należy doliczyć jeszcze podatek którego wysokość zależy od danego stanu. Tak bogatą ofertę telefonów posiada jedynie amerykański sklep Microsoft. Dla przykładu w polskim sklepie nie jest dostępny ani jeden telefon zarówno z systemem Android jak i Windows 10 Mobile. Smartfony Lumia z całą pewnością nie pojawią się ponownie w europejskich sklepach Microsoft a tym bardziej w naszym rodzimym sklepie. Gdyby jednak zostały wprowadzone do sprzedaży to zdecydowalibyście się na zakup? Jeżeli tak to na jaki model?

Źródło: Windows Latest