Alarmy i zegar z drobną aktualizacją dla Windows 10 Mobile

Microsoft udostępnił dzisiaj aktualizację dla wbudowanej aplikacji Alarmy i zegar. Dlaczego opisuję tak mało ważną aktualizację? Otóż do dzisiaj niektórzy użytkownicy mają problemy z alarmami, które nie włączają się o zdefiniowanej godzinie. Najnowsza wersja nie posiada wizualnych zmian a niewielki przeskok w numeracji może sugerować, że wprowadzono drobne poprawki i usprawnienia.

Alarmy i zegar Windows 10 Mobile

Aplikacja Alarmy i zegar podskoczyła z wersji 10.1601.38010.0 do wersji 10.1603.11020.0. Aktualizację otrzymałem w systemie Build 14283 w szybkim kręgu Windows Insider. Z kolei drugi telefon ustawiony na wolny krąg z systemem Build 10586.164 nie otrzymał aktualizacji i posiada jeszcze starszą wersję aplikacji 10.1512.58020.0. Jeżeli nie otrzymaliście opisywanej aktualizacji to zapewne dotrze ona do Waszych telefonów w ciągu kilku kolejnych dni.

Dlaczego nie wszyscy otrzymują opisywane na portalu aktualizacji aplikacji w tym samym momencie?

Aktualizacje aplikacji przypisane są do kręgów Windows Insider. Aby otrzymać daną aktualizację musimy mieć ustawiony odpowiedni krąg (przeważnie Fast Ring) w momencie kiedy telefon wyszukuje aktualizacje w Sklepie Windows. Jeżeli w momencie sprawdzania dostępności aktualizacji mamy ustawiony inny krąg (np. Slow Ring albo Insider Release) i nie zobaczymy aktualizacji to przestawienie telefonu na szybki krąg nic nie zmieni. W takim wypadku otrzymamy aktualizację zgodnie z terminem udostępnienia aktualizacji dla kręgu, który mieliśmy początkowo ustawiony w momencie sprawdzania aktualizacji w Sklepie Windows.

Aktualizacja 2016-03-15, godz. 14:20

Dostrzegłem jedną wizualną zmianę w ustawieniach alarmu. Zmianie uległa edycja alarmu widoczna na poniższych zrzutach ekranowych.

Edytuj alarm Windows 10 Mobile

Kod QR