Aktywne powiadomienia, sortowanie aplikacji i procentowy wskaźnik baterii w Windows Phone 8.1?

Pojawiły się kolejne informacje dotyczące nadchodzącego systemu Windows Phone 8.1. Do sieci wyciekły zrzuty ekranu przedstawiające nowe funkcje systemu takie jak aktywne powiadomienia, sortowanie aplikacji czy procentowy wskaźnik baterii. Opisywana wersja systemu to 8.10.12166.0.

Windows Phone 8.1

Pierwszy zrzut ekranu przedstawia kafelek z centrum powiadomień, o którym pisałem już kilka dni temu w tym artykule. Środkowy zrzut przedstawia tzw. aktywne powiadomienia – w tym wypadku wiadomość z sieci społecznościowej Facebook. Za pomocą tej funkcji będziemy mogli odpowiadać na wiadomości z różnych aplikacji społecznościowych (i nie tylko) bez potrzeby ich uruchamiania. Kolejną nową funkcją jest możliwość sortowania aplikacji, które można ułożyć alfabetycznie, według częstotliwości użytkowania oraz po dacie instalacji. Sortowanie odbywa się za pomocą kliknięcia w dwie strzałki widoczne na ostatnim zrzucie ekranu.

Windows Phone 8.1

Na powyższym zdjęciu widać kolejną nowość jaką jest możliwość włączenia procentowego wskaźnika naładowania baterii. Po włączeniu ilość procentów pojawi się na górnym pasku informacyjnym tuż obok ikony baterii.

Źródło: Windows Phone Central

 • Michał

  Wiadomo czy oprogramowanie WP8.1 dostaną dotychczasowe modele z WP8.0 czy tylko nowo wypuszczane?

  • Ma również zostać udostępnione dla obecnych telefonów Windows Phone 8.

   • Marek

    Czy GDR3 to to samo co Windows 8.1? Kiedy można spodziewać się aktualizacji? 🙂

    • Nie. Windows Phone 8.1 (Blue) będzie kolejną dużą aktualizacją po GDR3.

 • Krzysztof

  Na mojej lumii 520 nie działa możliwość wybudzania smartfona po podwójnym dotknięciu ekranu zamiast używania przycisku blokady,dlaczego?

  • Funkcja wybudzania podwójnym kliknięciem nie jest dostępna dla telefonów Nokia LUmia 520, 521, 620 oraz 720. Ekran podglądu nie jest dostępny tylko dla Lumii 520 i 521. Taka polityka Nokii.

 • JJ79

  Osobiście czekam z radością… bo widać, że MS słucha użytkowników i pomału realizuje ich oczekiwania. System budowany dla ludzi, przez ludzi 🙂