Aktualizacje telefonu zmienią się w Windows Update w kolejnej wersji Redstone 2

Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu z niecierpliwością czekają na kolejne aktualizacje oraz obiecane nowości. Jak donosi włoski portal AggiornamentiLumia w tym tygodniu prawdopodobnie nie zobaczymy nowej aktualizacji Redstone 2 dla naszych telefonów ponieważ w pierwszej kolejności Microsoft musi dokładnie sprawdzić wprowadzone poprawki, które związane są z nowymi ustawieniami aktualizacji Windows Update.

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Microsoft w dalszym ciągu unifikuje systemy Windows 10 oraz Windows 10 Mobile czego efektem będą odświeżone ustawienia aktualizacji w telefonach. Obecna nazwa Aktualizacje telefonu zostanie zmieniona na Windows Update. Dodatkowo zostaną również opcje umożliwiające zmianę powiadomień oraz dźwięków związanych z aktualizacjami:

 • Nowa ikona aktualizacji, która pojawi się po zakończonej aktualizacji lub w momencie konieczności wykonania resetu urządzenia.
 • Usługa Windows Update będzie widoczna w ustawieniach powiadomień na liście dostępnych aplikacji.
 • Nowe opcje w zaawansowanych ustawieniach aktualizacji Windows Update.
 • Możliwość wyboru terminu instalowania dużych aktualizacji (Feature updates).

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Nie są to przełomowe zmiany ani nowości, na które czekamy, ale miejmy nadzieję, że są to wyłącznie zmiany związane z unifikacją systemu Windows na różnych urządzeniach a prawdziwe nowości zostaną zaprezentowane w kolejnych kompilacjach z rozgałęzienia Redstone 2.

 • Tomek K

  Czy można jakoś przeinstalować aplikację aparatu ? nie idzie jej odinstalować a przy ngrywaniu wideo cały ekran mruga i się przycina jakby miał się wyłączyć.. mimo to wideo wychodzi normalne, ale podczas nagrywania irytuje jak nie widzę co się nagrywa.. Oficjalny RS1 Lumia 830.
  Nie chce się znów bawić w hard reset i ustawiać wszystko od nowa.

  • Nie ma możliwości ponownej instalacji aplikacji. Próbowałeś wyłączyć i włączyć telefon? W ostateczności możesz przywrócić ustawienia fabryczne.

   • Tomek K

    Próbowałem, jasne tylko to nic nie daje. A jak pisałem nie chce znów na nowo wszystkiego ustawiać, poza tym nie chce nowego zapchanego facebook, wole tego od MS którego już nie pobiorę po HR..

    • Jacek Makojnik

     U mnie po HR stary facebook jakimś cudem działa (L650 – Release Preview). Czasami tylko jęczy, że dostępna jest aktualizacja i pyta, czy chcę do sklepu.

     • Tomek K

      a ściągałeś go ze sklepu czy przywracałeś kopie zapasową?

  • jedyna alternatywa to ProShot, zdjęcia wykonuje identyczne lub minimalnie lepsze od Aparatu

 • Jachu

  Po ostatnich aktualizacjach Lumia535 ma taki objaw że uruchomienie każdej aplikacji z pulpitu uruchamia zdjęcia i przy zamykaniu trzeba dodatkowo te zdjęcia zamykać(wersja oficjalna w10). Czy też tak macie czy ja mam coś zd..pczone?