Aktualizacje telefonu zmienią się w Windows Update w kolejnej wersji Redstone 2

Uczestnicy programu Windows Insider zapisani do szybkiego kręgu z niecierpliwością czekają na kolejne aktualizacje oraz obiecane nowości. Jak donosi włoski portal AggiornamentiLumia w tym tygodniu prawdopodobnie nie zobaczymy nowej aktualizacji Redstone 2 dla naszych telefonów ponieważ w pierwszej kolejności Microsoft musi dokładnie sprawdzić wprowadzone poprawki, które związane są z nowymi ustawieniami aktualizacji Windows Update.

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Microsoft w dalszym ciągu unifikuje systemy Windows 10 oraz Windows 10 Mobile czego efektem będą odświeżone ustawienia aktualizacji w telefonach. Obecna nazwa Aktualizacje telefonu zostanie zmieniona na Windows Update. Dodatkowo zostaną również opcje umożliwiające zmianę powiadomień oraz dźwięków związanych z aktualizacjami:

  • Nowa ikona aktualizacji, która pojawi się po zakończonej aktualizacji lub w momencie konieczności wykonania resetu urządzenia.
  • Usługa Windows Update będzie widoczna w ustawieniach powiadomień na liście dostępnych aplikacji.
  • Nowe opcje w zaawansowanych ustawieniach aktualizacji Windows Update.
  • Możliwość wyboru terminu instalowania dużych aktualizacji (Feature updates).

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Redstone 2 - nowe ustawienia aktualizacji

Nie są to przełomowe zmiany ani nowości, na które czekamy, ale miejmy nadzieję, że są to wyłącznie zmiany związane z unifikacją systemu Windows na różnych urządzeniach a prawdziwe nowości zostaną zaprezentowane w kolejnych kompilacjach z rozgałęzienia Redstone 2.