Aktualizacje: Camera Beta, Kinograf, Kreatywne Studio, Panorama oraz Storyteller

Microsoft po przejęciu działu Nokia Devices and Services usuwa z nazw markę Nokia. Sporo aplikacji już nie posiada słowa Nokia w swojej nazwie. Po dzisiejszej aktualizacji Nokia zniknęła również z takich aplikacji jak Kinograf, Kreatywne Studio, Panorama czy Storyteller. Przy okazji aktualizację otrzymała również aplikacja Nokia Camera Beta.

Lumia Storyteller, Lumia Kinograf, Lumia Kreatywne Studio

Teraz większość fotograficznych aplikacji posiada w nazwie słowo Lumia. Niestety Microsoft nie udostępnił szczegółowej listy zmian dlatego nie wiadomo czy oprócz zmiany nazwy zostały wprowadzone również jakieś usprawnienia czy nowości do aplikacji.

Nazwę zmieniły następujące aplikacje:

Drobne poprawki i błędy wprowadzono do aplikacji Nokia Camera Beta, która jako jedna z nielicznych zachowała markę Nokia w swojej nazwie. Zapraszam do aktualizacji aplikacji za pomocą powyższych oraz poniższych odnośników.

Pobierz Nokia Camera Beta na Windows Phone

sklep Windows PhoneKod QR
 • Piotr

  Michale, co to są te Mapy, które są na zrzucie z ekranu, po aktualizacji telefonu mam też takie coś, ale nie kumam po co mi to oraz HERE Maps, czy jest jakaś różnica ?
  w innym temacie często poruszanym, moja L820 ma pobór prądu 2,55 % na godzinę, a w szczytowym momencie, gdy naprawdę korzystam firmowo to 4,5% więc nie jest źle albo nawet lepiej niż było.

  • Aplikacja Mapy jest od zawsze jeżeli mnie pamięć nie zawodzi. Nie korzystam z tej aplikacji.

   • Piotr

    na pewno nie jest od początku „systemowo” ja tego nigdy nie miałem, choć widziałem w sklepie, pojawiło się to u mnie po aktualizacji do Cyan. zawsze korzystałem z HERE Maps, choć Mapy wyglądają podobnie, to nie wiem kto jest ich autorem i raczej wyrzucę je z telefonu…

    • Zarówno na 925 jak i 1520 była od początku. Być może to zależy od telefonu czy aplikacja jest fabrycznie zainstalowana.

     • Piotr

      to jeszcze wykorzystując okazję zapytam, czy jest możliwość opróżnienia folderu inne, bo zrobił się on u mnie dość duży – około 1 GB, podłączenie do komputera nie pozwala odnaleźć takiego folderu i wyczyszczenia go, chyba, że jest do tego jakieś narzędzie

     • Kiedyś była aplikacja Kontrola pamięci ale nie wiem czy usuwa folder Inne.

  • Mapy ma więcej funkcji niż nawigacja. Choćby „dawna” Miasto w obiektywie zaimplementowano do Map. To tak jak mapy Google. Nie tylko mapy ale i widok satelitarny no i rodzaj street view z informacją co Ciebie otacza – sklepy, knajpy, bankomaty…..