Aktualizacja Windows Phone 8.1 Update 2 ponownie dostępna w Windows Insider

Kilka dni temu napisałem artykuł w jaki sposób zainstalować aktualizację Windows Phone 8.1 Update 2 na telefonach Lumia, które posiadają gniazdo na kartę pamięci. Teraz Microsoft ponownie udostępnił system Update 2 w programie Windows Insider a to oznacza, że większość telefonów może już teraz wgrać aktualizację w kilku prostych krokach. Za pomocą poniższego sposobu wgrałem aktualizację Update 2 do telefonu Nokia Lumia 1020 CV PL.

Nokia Lumia 1020 - Windows Phone 8.1 Update 2

Sposób z instalacją systemu Windows Phone 8.1 Update 2 jest już znany od jakiegoś czasu – instrukcja znajduje się w tym artykule. Teraz jednak należy wprowadzić jedną drobną modyfikację żeby pobrać Update 2 zamiast systemu Windows 10 Mobile. Należy zwrócić uwagę aby w trakcie wybierania opcji Fast lub Slow wybrać tą drugą.

Jak wgrać system Windows Phone 8.1 Update 2 do telefonu Lumia?

  1. Pobierz aplikację Windows Insider na swój telefon.
  2. Uruchom aplikację i potwierdź chęć udziału w programie Windows 10 Technical Preview wybierając opcję Slow.
  3. Aplikacja skonfiguruje Twój telefon do odbierania aktualizacji.
  4. Telefon wyszuka aktualizację Windows Phone 8.1 Update 2 w wersji 8.10.15116.125.
  5. Uruchom pobieranie aktualizacji.
  6. W trakcie pobierania nowej wersji systemu wypisz się z programu Insider uruchamiając aplikację Windows Insider i dochodząc do momentu, w którym można wybrać opcję odrzuć. Następnie odinstaluj aplikację Windows Insider.
  7. Rozpocznij aktualizację.

Jeżeli jednak chcecie wgrać nowszą wersję systemu Update 2 do Waszych telefonów to niestety musicie posiadać gniazdo na kartę pamięci. W przypadku tego sposobu wgracie do telefonu system w wersji 8.10.15137.148.

Pamiętajcie również, że nie wszystkie warianty telefonów otrzymają aktualizacje Update 2. Niektóre telefony od razu otrzymają informację o aktualizacji Windows 10 Mobile. Niestety nie wiadomo od czego zależy dostępność aktualizacji więc musicie się liczyć z tym, że możecie otrzymać aktualizację Windows 10 Mobile z pominięciem Update 2.

[info]Windows Phone 8.1 Update 2 znajduje się fabrycznie w telefonach Lumia 540 Dual SIM, Lumia 640 oraz Lumia 640 XL. Oficjalną aktualizację Update 2 otrzymały telefony Lumia 735 oraz Lumia 830.[/info]

Źródło: Forum