Aktualizacja Windows Phone 8.1 będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu!

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na aktualizację Windows Phone 8.1. Microsoft obiecał, że nie będziemy musieli długo czekać na udostępnienie ale żadne konkretne terminy nie zostały podane. Jedyna informacja, na której opieraliśmy się do tej pory to zapewnienie, że aktualizacja wystartuje latem tego roku. Teraz przeglądając Forum pomocy technicznej Nokia trafiłem na wpis moderatora, który potwierdził bardziej przybliżoną datę rozpoczęcia aktualizacji OTA.

Kiedy Windows Phone 8.1

Według pracownika Nokii aktualizacja będzie miała miejsce w tym kwartale. To oznacza, że finalna wersja systemu Windows Phone 8.1 pojawi się w naszych telefonach jeszcze w tym miesiącu.

Przypominam, że wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 posiadacze telefonów Nokia Lumia WP8 otrzymają oprogramowanie Lumia Cyan, które wprowadzi dodatkowe aplikacje i poprawki przygotowane przez firmę Nokia czyli obecnie Microsoft Mobile Oy.

Dodatkowo australijski operator sieci komórkowej Vodafone również potwierdził, że aktualizacja WP8.1 pojawi się w terminie pomiędzy połową a końcem czerwca.

[label style=”1″]Aktualizacja 2014-06-04 godz. 19:55[/label]

Użytkownik @evleaks niecałą godzinę temu udostępnił timing rozpoczęcia aktualizacji Lumia Cyan dla telefonów Nokia Lumia.

Aktualizacja Lumia Cyan

Z powyższego wykresu wynika, że najwcześniej aktualizację Lumia Cyan otrzymają telefony Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 1020 oraz Nokia Lumia 1520. Aktualizacja dla tych telefonów rozpocznie się w 28 tygodniu co oznacza, że będzie to dopiero drugi tydzień lipca. Tydzień później rozpocznie się aktualizacja dla pozostałych smartfonów. Proces udostępniania aktualizacji będzie trwał aż 3 tygodnie więc może się zdarzyć, że aktualizację otrzymamy dopiero w sierpniu. Należy również pamiętać, że na czas udostępniania aktualizacji będą mieli również wpływ operatorzy sieci komórkowych, którzy mogą znacząco opóźnić aktualizację naszych telefonów.

Źródło: Nokia Support Discussions, WMPU, Twitter @evleaks