Aktualizacja Windows Phone 8.1 będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu!

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na aktualizację Windows Phone 8.1. Microsoft obiecał, że nie będziemy musieli długo czekać na udostępnienie ale żadne konkretne terminy nie zostały podane. Jedyna informacja, na której opieraliśmy się do tej pory to zapewnienie, że aktualizacja wystartuje latem tego roku. Teraz przeglądając Forum pomocy technicznej Nokia trafiłem na wpis moderatora, który potwierdził bardziej przybliżoną datę rozpoczęcia aktualizacji OTA.

Kiedy Windows Phone 8.1

Według pracownika Nokii aktualizacja będzie miała miejsce w tym kwartale. To oznacza, że finalna wersja systemu Windows Phone 8.1 pojawi się w naszych telefonach jeszcze w tym miesiącu.

Przypominam, że wraz z aktualizacją Windows Phone 8.1 posiadacze telefonów Nokia Lumia WP8 otrzymają oprogramowanie Lumia Cyan, które wprowadzi dodatkowe aplikacje i poprawki przygotowane przez firmę Nokia czyli obecnie Microsoft Mobile Oy.

Dodatkowo australijski operator sieci komórkowej Vodafone również potwierdził, że aktualizacja WP8.1 pojawi się w terminie pomiędzy połową a końcem czerwca.

[label style=”1″]Aktualizacja 2014-06-04 godz. 19:55[/label]

Użytkownik @evleaks niecałą godzinę temu udostępnił timing rozpoczęcia aktualizacji Lumia Cyan dla telefonów Nokia Lumia.

Aktualizacja Lumia Cyan

Z powyższego wykresu wynika, że najwcześniej aktualizację Lumia Cyan otrzymają telefony Nokia Lumia 925, Nokia Lumia 1020 oraz Nokia Lumia 1520. Aktualizacja dla tych telefonów rozpocznie się w 28 tygodniu co oznacza, że będzie to dopiero drugi tydzień lipca. Tydzień później rozpocznie się aktualizacja dla pozostałych smartfonów. Proces udostępniania aktualizacji będzie trwał aż 3 tygodnie więc może się zdarzyć, że aktualizację otrzymamy dopiero w sierpniu. Należy również pamiętać, że na czas udostępniania aktualizacji będą mieli również wpływ operatorzy sieci komórkowych, którzy mogą znacząco opóźnić aktualizację naszych telefonów.

Źródło: Nokia Support Discussions, WMPU, Twitter @evleaks

 • Momokopter

  Pewnie będzie dostępny od 23 czerwca 😉

 • Andrzej

  Heh, trochę mało prawdopodobna wydaje się ta data biorąc pod uwagę ilość niedociągnięć w 8.1 PfD.
  Dwie aktualizacje nie usunęły problemów zgłaszanych przez użytkowników, a tu za chwilę ma się pojawić wersja oficjalna?
  Choć z drugiej strony, skoro L630 działa już z pełną wersją to kto wie 😉

 • niezadowolony

  Biorąc pod uwagę, że cykl wsparcia dla WP 8.1 ma się rozpocząć 24 czerwca to jest szansa, że aktualizacja pojawi się pod koniec tego miesiąca.

 • _ _

  Zanim Polscy operatorzy to wprowadzą to przewiduje grudzień.

  • Z tego co pamiętam to z aktualizacją Lumia Black najdłużej ociągał się Play. Jestem ciekawy jak tym razem operatorzy poradzą sobie z akceptacją aktualizacji.

 • Tomy Radek Nowak

  na szczeście mam nie brandowany

 • Pan Szym

  Ale dane te zdaje się dotyczą, póki co, jedynie krajów Beneluksu.

  • Masz rację. Liczę, że u nas pojawi się znacznie szybciej 🙂

 • Łukasz Michalczyk

  Mam takie pytanie – czy kupując np lumie 1320 z brandem jest gwarancja że prędzej czy póżniej dostanę update 8.1 czy lepiej dopłacić i kupić z czystym softem?

  • Do tej pory wszystkie telefony otrzymywały aktualizację więc podejrzewam, że w przypadku 8.1 będzie tak samo. Ja bym nie dopłacał ale wybór pozostawiam Tobie 🙂

   • Łukasz Michalczyk

    Zapewne wiesz co piszesz, dzięki za informację. Myślę podobnie, że nie warto.

    • Ja posiadam telefon z Orange. W przypadku jak operator będzie się ociągał z aktualizacją to można wgrać „czysty soft” za pomocą aplikacji Nokia Care Suite i cieszyć się najnowszą wersją systemu.

   • Łukasz Michalczyk

    A można gdzieś sprawdzać jakie aktualizacje dla jakich operatorów się pojawiają?

    • Oczywiście! Nokia skrupulatnie informuje o aktualizacji dla poszczególnych państw i operatorów. Taka informacja również będzie dostępna w przypadku najnowszej aktualizacji Lumia Cyan (WP8.1). Zobacz jak to wygląda dla poprzedniej aktualizacji Lumia Black: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

     • Łukasz Michalczyk

      Faktycznie wszystkie modele są ładnie aktualizowane. Rozumiem, że brak jest na liście Lumii 1320 i 1520 z uwagi na to, że pojawiły się już na starcie z ta wersją systemu?

     • Dokładnie tak jak piszesz.