Aktualizacja Windows 10 Mobile będzie dostępna dopiero w listopadzie

Microsoft już po raz drugi potwierdził, że w tym roku otrzymamy aktualizację naszych telefonów Windows Phone 8.1 do wersji Windows 10 Mobile. Pierwsze informacje pojawiły się ponad miesiąc temu a dzisiaj otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie, że najnowszy mobilny system Microsoft pojawi się na naszych telefonach jeszcze w tym roku.

Pierwsze informacje o premierze systemu Windows 10 Mobile zostały udostępnione przez francuski oddział Microsoft, który poinformował, że pod koniec roku we Francji będzie dostępna zarówno aktualizacja Windows 10 Mobile jak i asystentka głosowa Cortana.

Teraz dotarły do nas kolejne informacje podane przez Anthony Doherty, Windows and Surface Business Group Lead at Microsoft SA, który w wywiadzie dla portalu iAfrica.com poinformował, że Microsoft rozpocznie rozsyłanie aktualizacji Windows 10 Mobile w listopadzie.

Listopadowy termin dotyczy w tym wypadku Afryki więc istnieje spora szansa, że w niektórych częściach świata aktualizacja rozpocznie się wcześniej. Z pewnością aktualizacja zostanie udostępniona dopiero po premierze nowych telefonów z najnowszą wersją systemu na pokładzie.

Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać. W międzyczasie z pewnością pojawi się jeszcze kilka kompilacji systemu w wersji Insider Preview. Najnowsza wersja Build 10166 jest już dostępna od blisko trzech tygodni więc z pewnością Microsoft udostępni w niedługim czasie kolejną wersję do testów.

Źródło: WMPoweruser