Microsoft udostępnia kwietniowe poprawki dla Windows 10 Mobile i PC

Dzisiaj użytkownicy czekali przede wszystkim na aktualizację systemu Windows 10 w wersji Spring Creators Update, ale zamiast tego Microsoft udostępnił wyłącznie zbiorcze aktualizacje miesięczne dla Windows 10 oraz Windows 10 Mobile w wersjach Initial Update, Anniversary Update, Creators Update oraz Fall Creators Update. Już teraz możecie pobrać najnowszą aktualizację dla Waszych tabletów oraz komputerów.


Kwietniowe aktualizacje są widoczne jako 2018-04 Aktualizacja zbiorcza dla systemu Windows 10. Po aktualizacji Wasze urządzenie zostanie zaktualizowane do jednej z poniższych wersji. Oficjalna lista zmian i poprawek jest dostępna po kliknięciu w odnośnik z daną wersją systemu.

Aby pobrać aktualizację musicie przejść kolejno do: Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Update > Sprawdź aktualizacje. Pamiętajcie, że czas aktualizacji jest uzależniony od wielu czynników takich jak specyfikacja urządzenia czy szybkość łącza internetowego.

Dzisiejsza wersja systemu Windows 10 w wersji Anniversary Update to ostatnia aktualizacja świadczona w ramach wsparcia produktu. To oznacza, że posiadacze komputerów, którzy nie otrzymali aktualizacji Creators Update nie dostaną kolejnych zbiorczych aktualizacji. Kompilacja o numerze Build 14393.2189 to ostatnia wersja jaka pojawiła się dla tych urządzeń. Telefony posiadają rozszerzone wsparcie i będą otrzymywać aktualizacje do dnia 2018.10.09.

Jeżeli zauważyliście jakieś nowości, zmiany lub poprawki to koniecznie dajcie znać w komentarzach poniżej. Jeżeli chcecie wgrać aktualizację Spring Creators Update na Wasze komputery już teraz to zerknijcie do tego artykułu.