Aktualizacja oprogramowania w testowych kompilacjach Windows 10 Mobile już możliwa

Jakiś czas temu informowałem Was, że Microsoft umożliwił pobieranie aktualizacji oprogramowania układowego dla uczestników testujących najnowsze kompilacje systemu Windows 10 Mobile. Jak się okazuje dopiero dzisiaj została wprowadzona dodatkowa opcja w programie Windows Insider, która umożliwia wypisanie się z programu i odbieranie ewentualnych aktualizacji oprogramowania.

Windows Insider - zatrzymanie kompilacji testowych

Jak zaktualizować oprogramowanie układowe w testowych kompilacjach systemu Windows 10 Mobile?

  1. Uruchom aplikację Windows Insider i wybierz opcję Uzyskaj kompilacje.
  2. Na liście pojawi się nowa opcja Production, którą wybieramy.
  3. Na następnej stronie wybieramy opcję akceptuj. Telefon zrestartuje się.
  4. Po restarcie wyszukujemy aktualizacje wchodząc kolejno do: menu > ustawienia > aktualizacje i zabezpieczenia > aktualizacje telefonu.
  5. Zainstaluj aktualizację oprogramowania układowego.
  6. Uruchom aplikację Windows Insider i zapisz się ponownie do szybkiego (Fast) lub wolnego (Slow) kanału dystrybucji. Telefon zrestartuje się.
  7. W ten sposób posiadasz najnowsze oprogramowanie układowe i w dalszym ciągu możesz odbierać kolejne testowe kompilacje systemu.

Warto zwrócić uwagę, że jest to jedynie tymczasowe rozwiązanie i docelowo Microsoft planuje wprowadzenie aktualizacji oprogramowania układowego dla uczestników programu Windows Insider bez konieczności wykonywania powyższej instrukcji.

Artykuł ten dotyczy przede wszystkim telefonów Lumia 550, 950 oraz 950 XL ponieważ te telefony w najbliższym czasie będą otrzymywać aktualizacje oprogramowania układowego, które wyeliminują błędy oraz usprawnią pracę urządzenia. Oczywiście sposób ten może zostać z powodzeniem wykorzystany w przypadku innych telefonów Lumia w momencie kiedy pojawi się dla nich aktualizacja oprogramowania układowego.

Pamiętajcie również, że w przeciwieństwie do aktualizacji systemu operacyjnego, oprogramowanie układowe musi zostać zatwierdzone przez operatorów sieci co może wydłużyć proces udostępniania aktualizacji dla różnych wariantów telefonów.

Źródło: Microsoft Community