Microsoft udostępnia dużą aktualizację map w aplikacji Mapy

W kwietniu Microsoft informował, że pracuje nad ulepszeniem map offline w aplikacji Mapy oraz w usłudze Bing. Zgodnie z zapowiedzią nowe mapy zostały udostępnione i już teraz użytkownicy telefonów oraz komputerów z systemem Windows 10 mogą pobrać najnowszą wersję map offline.

Aktualizacja w telefonach z systemem Windows 10 Mobile podnosi rozmiar map z poziomu 359 MB do poziomu 371 MB. Z kolei w komputerach z systemem Windows 10 nowe mapy podskoczyły do poziomu 426 MB. Zaktualizowane mapy posiadają znacznie lepsze pokrycie. Dodano wiele brakujących ulic oraz miejsc. Niestety w dalszym ciągu brakuje numeracji domów. Dostawcą map do aplikacji Mapy oraz usługi Bing jest HERE, ale pomimo sporej poprawy w dalszym ciągu mapy w systemach Windows nieco pozostają w tyle jeżeli chodzi o mapy w aplikacji HERE WeGo w systemie Android.

Co ciekawe mapy w usłudze Bing nie zostały jeszcze zaktualizowane. Zmiany są widoczne wyłącznie w mapach offline pobranych na telefony oraz komputery z systemem Windows 10. Już teraz możecie wgrać nowe mapy. Koniecznie dajcie znać czy zauważyliście lepsze pokrycie map w Waszej okolicy.

Źródło: AllAboutWindowsPhone