Lumia Cyan to kolejna aktualizacja dla wszystkich telefonów Nokia Lumia WP8

Nokia oficjalnie potwierdziła jak będzie się nazywać kolejna aktualizacja, która pojawi się wraz z systemem Windows Phone 8.1 dla telefonów Nokia Lumia. Nie będzie to ani Nokia Cherry Blossom Pink ani Lumia Blue tylko Lumia Cyan. Nokia nazywa kolejne aktualizacje alfabetycznie – Lumia Amber, Lumia Black i Lumia Cyan.

Nokia Lumia 630 Windows Phone 8.1 Nokia Cyan

Oprócz wszystkich nowości i usprawnień jakie pojawią się w Windows Phone 8.1 zostaną dodane dodatkowe aplikacje i usprawnienia przygotowane przez firmę Nokia pod nazwą Nokia Cyan. Aktualizację otrzymają wszystkie telefony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 8.

Wśród nowości jakie mają się pojawić w aktualizacji Lumia Cyan znajdują się ulepszona rolka z aparatu, aplikacja Kreatywne Studio, odświeżona aplikacja Nokia Storyteller za pomocą której będziemy mogli dzielić się slajdami w sieciach społecznościowych. Z pewnością nie są to wszystkie nowości jakie Nokia przygotowała dla właścicieli telefonów Nokia Lumia.

Niestety ani Microsoft ani Nokia nie podali konkretnej daty kiedy zobaczymy aktualizację Windows Phone 8.1 + Lumia Cyan. Powyższe telefony Nokia Lumia 630 oraz Nokia Lumia 930 będą pierwszymi urządzeniami, które będą posiadać najnowszą wersję systemu wgraną fabrycznie. Według Microsoftu aktualizacja będzie dostępna w ciągu kilku kolejnych miesięcy.

Dla najbardziej niecierpliwych istnieje możliwość wgrania aktualizacji Windows Phone 8.1 Preview for Developers, która powinna zostać udostępniona jeszcze w tym miesiącu. Wiele wskazuje na to, że pojawi się już w przyszły czwartek.

Źródło: Conversations by Nokia