Aktualizacja Lumia Black trafi do obecnych Lumii na początku 2014 roku

Kolejna duża aktualizacja dla telefonów z systemem Windows Phone 8 będzie nosiła nazwę Lumia Black i zostanie udostępniona na początku przyszłego roku. Nokia potwierdziła, że nowe funkcje oraz innowacje fotograficzne jakie znalazły się w świeżo zaprezentowanych telefonach Nokia Lumia 1320 oraz Nokia Lumia 1520 trafią również do pozostałych Lumii.

Lumia Black - powiadomienia na ekranie podglądu

Aktualizacja Lumia Black będzie zawierać wszystkie poprawki z najnowszego oprogramowania GDR3 od Microsoftu. Poniżej lista nowości jakie zobaczymy wraz z nadchodzącą aktualizacją.

  • Nokia Storyteller. Uwolnij swoje wspomnienia w dynamiczny i interaktywny sposób. Aplikacja automatycznie integruje zdjęcia z Twojego telefonu z informacjami o lokalizacji i prezentuje chronologicznie poukładane obrazki na mapie. Aplikacja pokazuje również filmy oraz animacje stworzone w aplikacji Nokia Kinograf.
  • Nokia Beamer. Dziel się swoimi danymi w łatwy sposób ze swoimi znajomymi wyświetlając ekran Twojego telefonu na innym urządzeniu z obsługą HTML5. Możesz również dzielić się z osobami, które znajdują się bardzo daleko wysyłając im odnośnik w wiadomości e-mail, wiadomości SMS czy za pomocą społeczności. Pokazuj dokumenty, mapy, lokalizacje i wiele więcej.
  • Nokia Glance. Aktualizacja aplikacje Nokia Glance Screen (podgląd ekranu) wprowadzi kolory dla trybu nocnego oraz powiadomienia o nieodebranych połączeniach czy nowych wiadomościach. Zobacz więcej bez potrzeby odblokowywania telefonu.
  • Glance Background. Wraz z aktualizacją Lumia Black otrzymamy finalną wersję tej nakładki na wygaszacz Nokia Glance. Aplikacja pozwala na ustawienie dowolnego zdjęcia na ekranie podglądu godziny.
  • Krokomierz. Nokia udostępni również krokomierz, który będzie zliczał ilość kroków jakie przejdziemy i wyświetli ich liczbę na ekranie podglądu.

Nokia poinformowała, że aktualizacja Lumia Black będzie dostępna w ciągu kilku kolejnych tygodni jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to dopiero początek przyszłego roku.

Źródło: The Verge