Aktualizacja Insider Fast Configuration dostępna dla testerów Windows 10 Mobile

Wczoraj późnym wieczorem Microsoft udostępnił aktualizację Insider Fast Configuration Update dla uczestników programu Windows Insider z systemem Windows 10 Mobile, którzy są zapisani do szybkiego kręgu. Tym razem pojawiła się lista zmian więc zapraszam do lektury.

Fast Configuration Update dla Windows 10 Mobile Windows Insider

Nie doczekaliśmy się nowej, testowej kompilacji systemu Windows 10 Mobile ale w zamian otrzymaliśmy drobną aktualizację dla telefonów skonfigurowanych na odbieranie aktualizacji w szybkim kręgu.

Co nowego w aktualizacji Insider Fast Configuration Update?

 • Przygotowanie telefonu na odbieranie kolejnych zbiorczych aktualizacji systemu.
 • Ulepszenia w procesie aktualizacji po stronie użytkownika.

Po wgraniu aktualizacji nie zobaczymy żadnych widocznych zmian. Niestety będziemy musieli poczekać na kolejną kompilację prawdopodobnie do przyszłego tygodnia. W wewnętrznych kręgach Microsoft testowana obecnie jest wersja Build 10586.71 ale być może otrzymamy nowszą wersję. Microsoft przyzwyczaił nas do czekania więc nie pozostaje nam nic innego jak zaczekać jeszcze kilka dni.

Źródło: Twitter

 • Jurek

  Jako wielki fan systemu Windows Mobile, uważam od dziś po przemyśleniu informacji o sprzedaży Lumi, planom Microsoftu a właściwie ich braku na produkcję nowych słuchawek, że niestety ten system został już pogrzebany przez Microsoft:-( Zrobili nas zwykłych użytkowników na szaro. Podgrzewali emocje, że już, że zaraz. A dla kogo mają wydać system skoro nawet telefonów nikt nie będzie produkował? Przecież nie są aż tak dobroduszni, żeby wydawać system dla starych słuchawek, żebyśmy mogli sobie zaktualizować. Sprzedaż poszła w dół o połowę i widzę, że Microsoft nie jest jakoś zmartwiony i nie zamierza właściwie nic z tym robić. Mamienie nas jakimiś uaktualnieniami programu insider to chyba tylko podtrzymanie nas w fałszywej nadziei a tak naprawdę to próba uprzedania naprodukowanych Lumi i tyle. Przykre to bo konkurencja była by bardzo dobra na rynku systemów mobilnych.
  W moim wypadku będę musiał przemóc się do androida. Nie uważam, że to zły system ale jakoć nic mnie w nim nie pociąga. Po prostu jest bo jest

  • Sebastian Bittner

   ja z Ms bylem od początku jak powstał system mobilny i zawsze wierzyłem ze Ms się ze wszystkim upora i ze 10 mobile szybko dopracują ale niestety tak się nie stało. Od pol roku siedzę na androidzie i nie żałuje gdyż android nie wiem jak w budżetowcach ale jeśli chodzi o flagowce nie muli i jak na razie jestem zadowolony .

   • Jurek

    No ja mam słuchawkę z Androidem. Wcale nie najnowszą nawet nie wiem czy jest lepsza sprzętowo bo mnie to nie interesowało jak ją kupowałem jakoś tak około roku temu. HTC One E8. System i apki chodzą na niej bardzo sprawnie i szybko. Gry nie wiem bo nie gram. Tam jest wszystko szybciej niż na mojej Lumi. Ale to podobno sprzętowo dużo lepszy smartfon niż lumia 640 xl. Tylko kurcze brakuje mi tam kafli i sobie przez to leży w szafce jako rezerwowy fon. Nawet chodzą słuchy, że dostanie Androida 6.
    W ogóle mam złożony temat bo lubię duże smartfony takie jak lumia 640 xl. Mam słabszy wzrok i dla mnie spora czcionka to podstawa. Nie, że bardzo słabo widzę, ale każdy smartfon czy android czy windows to zaraz szukam opcji, żeby czcionka systemowa był o krok większa niż fabrycznie ustawiona. Rozmiar około 6 cali mnie satysfakcjonuje (kiedyś bym sam siebie wyśmiał za taką łopatę, ale teraz lubię taki rozmiar chyba dzięki lumi 640 xl)

   • a na czym to siedzisz?

    • Sebastian Bittner

     w każdym razie flagowiec od samsunga ,nie czysty android

  • eVo

   Android jest nudny, na ekranie głównym nic się nie dzieje. Kafelki mają to coś, są „żywe”.

 • Gabe:

  • Opisałem to przecież w artykule 🙂

   • tak, ale warto zamieścić tekst źródłowy

    • Mateusz Jagiełło

     na wszystkich serwisach z WP wrzucają tego screena już nie chce się oglądać. Michał jest git;]

 • Czy u was też się bardzo długo ładują wiadomości sms? U mnie jakieś 5-10 sekund. Build .63

  • Szymon

   U mnie czarny ekran tak przez 1-2 sekundy i ok